Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
24/11/2019 - 13:30

Strażacy z Tabaszowej mogą już korzystać z nowego wozu bojowego

Ratują ludzkie życie, zdrowie i dobytek. Można na nich liczyć w każdej sytuacji. Często to właśnie strażacy ochotnicy jako pierwsi docierają na miejsce wypadku, kolizji czy pożaru. Aby jednak mogli być skuteczni, potrzebują nowoczesnego sprzętu, tak jak strażacy z Tabaszowej, którzy właśnie otrzymali nowy wóz bojowy.

Strażacy z Tabaszowej mogą już korzystać z nowego wozu bojowego. Samochód wraz z niezbędnymi pracami dostosowawczymi i wyposażeniem zamknął się kwotą 220 tys. zł, z czego 200 tys. zł to środki pochodzące z budżetu gminy, natomiast 20 tys. zł to wkład własny strażaków z Tabaszowej. Nowy wóz bojowy zastąpi dotychczasowe auto, które służyło jednostce przez 15 lat.

- Bogu na chwałę, ludziom na pożytek, to dewiza przyświecająca wszystkim  druhnom i druhom naszej gminy. Bez ich poświęcenia, nawet najlepiej wyposażony samochód niewiele jest wart. Kupując samochód i sprzęt ratowniczo-gaśniczy mamy na uwadze, nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, ale i strażaków ochotników. Wszyscy jesteśmy im wdzięczni za służbę, nierzadko z narażeniem zdrowia, ale i życia - podkreśla Andrzej Romanek, wójt gminy Łososina Dolna.

- Cieszymy się, że po latach oczekiwań OSP Tabaszowa ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Aby go wprowadzić do podziału bojowego musieliśmy dokonać wiele niezbędnych prac związanych z dostosowaniem skrytek znajdujących się w samochodzie do sprzętu pożarniczego, który posiada i który zakupiła nasza jednostka – mówi Łukasz Basta, naczelnik OSP Tabaszowa.

- Wóz  wyposażony jest w autopompę, zestaw do łączności radiowej, zbiornik na 4000 litrów wody oraz środek pianotwórczy. Napęd 4×4 umożliwia dotarcie do trudnych terenów na obrzeżach Jeziora Rożnowskiego stanowiących bezpośredni obszar działania jednostki OSP Tabaszowa, ale również innych trudnych miejsc, gdzie niezbędna jest pomoc strażaków – dodają Władysław Szabla i Adam Wolak, Prezes i Wiceprezes OSP Tabaszowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Źr. i Fot. UG Łososina DolnaDziękujemy za przesłanie błędu