Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
27/12/2019 - 13:50

Szturm na Kartę Nowosądeczanina. Wnioski złożyło ponad 10 tysięcy osób

Ponad dziesięć tysięcy osób złożyło już wniosek o Kartę Nowosądeczanina. Takiego zainteresowania nie spodziewali się jej pomysłodawcy. Pierwsi mieszkańcy Nowego Sącza odebrali ją już przed świętami Bożego Narodzenia. Karta wchodzi w życie od nowego roku.

Na wyrobienie plastikowej karty zawierającej nasze dane osobowe trzeba czekać minimum kilkanaście dni.

O Kartę Nowosądeczanina mogą starać się tylko mieszkańcy Nowego Sącza oraz osoby, które w naszym mieście płacą podatki.

Czytaj także: Nowy Sącz: karta nowosądeczanina. Ile będzie kosztować?

Od nowego roku będzie ona uprawniała m.in. do bezpłatnego korzystania z miejskiej komunikacji autobusowej oraz do bezpłatnego parkowania w Strefie Płatnego Parkowania przez 90 minut. Z tego przywileju będą mogli korzystać kierowcy posiadający kartę, którzy wydrukują bezpłatny bilet z parkomatu i umieszczą go za szybą auta.

Posiadacze Karty Nowosądeczanina będą mogli też liczyć na 10 proc. zniżkę na krytej pływalni w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

Aby otrzymać Kartę Nowosądeczanina nowosądeczanie muszą wypełnić wniosek - formularz. Można to zrobić w trybie on-line za pośrednictwem strony internetowej: mojakn.pl, ale też osobiście w jednym z trzech wyznaczonych w mieście punktów, w których można dopełnić wszelkich formalności.

Są to punkty: na Dworcu Autobusowym MPK przy Al. Batorego, w Rynku 22 (wejście od ul. Piotra Skargi) oraz w zajezdni MPK przy ul. Wyspiańskiego.

Przyjmowanie wniosków o Kartę Nowosądeczanina ruszyło 10 grudnia.

Do tej pory już ponad 10 tysięcy osób mieszkających w Nowym Sączu i płacących tutaj podatki złożyło wniosek o wydanie Karty Nowosądeczanina.

- Jesteśmy zaskoczeni dużym zainteresowaniem wspomnianą kartą – mówi Jacek Żelasko, przewodniczący zespołu pracującego nad jej przygotowaniem. – Szacowaliśmy wstępnie, że w pierwszym miesiącu wnioski o kartę złoży ponad sześć tysięcy osób.. Tymczasem jest ich już znacznie więcej.

Wszystkie wnioski muszą być weryfikowane.

Przewodniczący zespołu pracującego nad wdrożeniem w życie Karty Nowosądeczanina przyznaje, że w niektórych wnioskach pojawiły się błędy. Chociażby pomylone zdjęcie. Na przykład wniosek złożył mężczyzna, a dołączył do wniosku przez pomyłkę zdjęcie kobiety. Pojawiają się też inne pomyłki, które muszą być korygowane.

- Na przykład pojawiły się wnioski, które złożyli mieszkańcy podsądeckich gmin: Kamionki Wielkiej, Starego Sącza, Nawojowej – dodaje Jacek Żelasko. – Takie wnioski musiały oczywiście zostać odrzucone.

Czytaj także: Karta Nowosądeczanina. Mieszkańcy już wkrótce będą mogli składać wnioski

Posiadacze Karty Nowosądeczanina są informowani, kiedy będą mogli odebrać plastikową kartę drogą elektroniczną, albo jest do takiej osoby wysyłany SMS.

Na przystankach miejskich w Nowym Sączu pojawiły się plakaty informujące o tym, jakie formalności należy dopełnić, aby otrzymać Kartę Nowosądeczanina.

[email protected], fot. IM.  Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe