Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
07/05/2017 - 14:15

Tak smakuje Stary Sącz. Regionalne przysmaki i Lachowska Micha [Zdjęcia]

Gołąbki, pierogi, żurek, placki ziemniaczane, chleb ze smalcem i oczywiście różnorakie ciasta królują dzisiaj (7 maja) na starosądeckim rynku. A wszystko za sprawą kolejnej edycji imprezy Lachowska Micha.

Od godz. 15. na starosądeckim rynku trwa prawdziwa uczta dla podniebienia. To kolejna już odsłona Lachowskiej Michy. Impreza, mimo niesprzyjającej pogody, przyciągnęła sporo mieszkańców gminy, a swój dorobek kulinarny prezentują starosądeckie gospodynie. Wszystko wygląda i pachnie znakomicie i pewnie dlatego tak szybko znika z blatów stoisk. Jedno jest pewne: dzisiaj nikt ze Starego Sącza nie wyjedzie głodny.

Panie z Myślca częstują gołąbkami z sosem grzybowym, kapustą z żeberkami, pierożkami, chlebem, smalcem, ogórkiem kiszonym i ciastami. Nieco dalej – u gospodyń z Popowic można spróbować grochówki, barszczyku i  podpłomyków, czyli pieczywa w formie małego placka. 

Poza przysmakami organizatorzy – Urząd Miejski, zadbali także o ucztę dla ducha. Na scenie prezentują się więc zespoły:  „Bystro Kicora”, „Spod Prehyby” i „Starosądeczanie”, a potem – od godz. 17. goście: „Mrowca Band” i „Turnioki”. 

(KB)

Fot. KB

Lachowska Micha
Lachowska Micha na rynku w Starym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu