Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
09/06/2022 - 12:10

Tragedia w Koniuszowej. Nie żyje ksiądz z sądeckiej parafii

Prawdopodobnie w trakcie jazdy, serce księdza przestało bić. Jego samochód wypadł z drogi i zatrzymał się w rowie. Ratownicy i strażacy przez kilkadziesiąt minut reanimowali kapłana, ale niestety nie udało się uratować jego życia. Miał 54 lata.

Dramat rozegrał się minionej nocy około godziny dwudziestej drugiej trzydzieści. Właśnie wtedy służby ratunkowe postawiła na równe nogi informacja, że w gminie Korzenna, a dokładnie w Koniuszowej doszło do wypadku. Samochód wypadł z drogi i wpadł do rowu.

Jako pierwszy na miejscu zjawił się strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, który najechał na to zdarzenie i udzielił poszkodowanej osobie pierwszej pomocy. Po chwili na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja.

Zobacz też Miał zaledwie 25 lat, a przed sobą całe życie. Dzisiaj w Łabowej jego pogrzeb

Poszkodowany mężczyzna znajdował się w samochodzie. Był nieprzytomny i nie oddychał. Strażacy natychmiast wyciągnęli go z pojazdu i zaczęli reanimację, którą potem kontynuowali ratownicy medyczni. Służby ratunkowe przez kilkadziesiąt minut walczyły o życie mężczyzny. Niestety nie udało się przywrócić akcji serca.

- Na miejscu pracowali policjanci z Grybowa i Nowego Sącza. Decyzją prokuratora ciało 54-letniego mieszkańca gminy Korzenna zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Wstępnie wykluczono, by zdarzenie drogowe przyczyniło się do jego śmierci – powiedziała naszej redakcji Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Z informacji, które otrzymaliśmy od Czytelników wynika, że samochodem podróżował ksiądz Wacław Paterak, który od sierpnia 2021 roku pracował w Parafii św. Andrzeja Apostoła w Siedlcach. 

- Ta wiadomość dotarła do nas niespodziewanie. Ciągle jesteśmy w wielkim szoku i żalu. Minionej nocy odszedł do domu Ojca założyciel i opiekun naszej grupy - ks. Wacław Paterak. Jesteśmy ogarnięci głębokim żalem. Dzisiaj o godz. 19 zostanie odmówiony w kościele parafialnym różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji śp. ks. Wacława. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i wszystkim bliskim śp. ks. Wacława. Łączymy się w żalu i modlitwie - napisali na swojej stronie członkowie Grupy Apostolskiej działającej w parafii Siedlce. 

([email protected] Fot. Grupa Apostolska w Siedlcach)Dziękujemy za przesłanie błędu