Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
08/11/2014 - 08:46

Urszula Nowogórska ma jeszcze wiele do zrobienia

Swoje doświadczenie chce skutecznie wykorzystać w pracy na rzecz rozwoju regionu. Jest liderką listy kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowe do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Po nieudanej próbie startu w wyborach samorządowych przed czterema laty Urszula Nowogórska ponownie chce zawalczyć o samorządowy mandat.
Na co dzień pracuje w Urzędzie Gminy Limanowa w Wydziale Inwestycji i Funduszy Europejskich, ale - jak podkreśla - ma polityczny temperament i potrzebę działania.

- Kandyduję ponieważ uważam, że swoje dotychczasowe doświadczenie, które zdobyłam jako radna i przewodniczącą małopolskiego sejmiku trzeciej kadencji, mogę skutecznie wykorzystać dla rozwoju gmin powiatu limanowskiego, sądeckiego i gorlickiego - mówi Urszula Nowogórska. - Uważam, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Niedługo rozpoczynamy nowy okres podziału pieniędzy unijnych. To ostatni moment na walkę o środki, które mogą znacząco wzmocnić i rozwinąć nasz teren. Nie możemy pozostawać w tyle. Musimy dobrze wykorzystać nową perspektywę finansową. Uważam, że mieszkańcy Subregionu Sądeckiego zasługują na lepsze życie.

Urszula Nowogórska ma merytoryczne przygotowanie do pracy w Sejmiku. Jako radna współpracowała z gminnymi i powiatowymi samorządami w pozyskaniu środków unijnych na rozwój lokalnej infrastruktury i wzmacnianie potencjału społecznego. W Komisji Rozwoju Regionalnego, do której należała, zajmowała się wspieraniem inwestycji drogowych. Jako członek Komisji Zdrowia wspierała rozbudowę szpitali powiatowych oraz budowę bloku onkologicznego przy szpitalu w Nowym Sączu. Pracowała także w komisji konkursowej rozpatrującej wnioski o dofinansowanie renowacji obiektów zabytkowych oraz kościołów w Małopolsce.

- Ten kierunek działań chciałabym nadal kontynuować w sejmiku. Ponadto uważam, że część środków unijnych, którymi w nowej perspektywie, będzie dysponowała Małopolska, trzeba wykorzystać dla rozwoju lokalnych firm i przedsiębiorstw. Inwestowanie w ich rozwój i podniesienie konkurencyjności, da szansę na zwiększenie zatrudnienia dla młodych i zdolnych ludzi, zaś doświadczonym pracownikom poprawi jakość i bezpieczeństwo codziennej pracy - podkreśla kandydatka PSL do sejmiku. 

****
Urszula Nowogórska ma 36 lat. Ukończyła studia na Wydziale Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego, specjalność administracja publiczna. Od 13 należy do PSL. Jest mężatką, ma dwoje dzieci. Mieszka w Świdniku w Gminie Łukowica

(m)
Fot. Urszula Nowogórska
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)