Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
14/01/2021 - 14:50

Uważajcie! Spore utrudnienia na krajówce między Grybowem a Nowym Sączem

Kierowcy, którzy jadą drogą krajową numer 28 z Grybowa do Nowego Sącza albo w przeciwnym kierunku, muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Tiry, które nie mogą wyjechać, utrudniają przejazd.

Zobacz też: Kiedy pojawią się dodatkowe pasy na trasie nr 28?

Dopiero drugi dzień na Sądecczyźnie pada śnieg, ale zima już dała się we znaki kierowcom. Na sądeckich drogach jest bardzo ślisko. Jak poinformował nas czytelnik, kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami na drodze krajowej numer 28 między Grybowem a Nowym Sączem.

- Kierowcy tirów mają problem z podjazdem pod górę w Cieniawie i Ptaszkowej. Ruch w kierunku Nowego Sącza odbywa się bardzo powoli –alarmuje Czytelnik.

Zobacz też Kraksa w Nowym Sączu. Rozbity radiowóz i samochód osobowy

Z utrudnieniami kierowcy muszą liczyć się także na krajówce w Biczycach Dolnych w kierunku Limanowej. Tir nie może wyjechać pod górę i zablokował ruch.

Niebezpiecznie jest także na drodze krajowej numer 75 od Brzeska do Nowego Sącza w kierunku Krynicy-Zdroju. Na tej trasie w miejscowości Tęgoborze po godzinie czternastej zderzyły się dwa samochody i są tam utrudnienia w ruchu.  

Zobacz też Nowy Sącz: bardzo trudne warunki na drogach. My albo zima [ZDJĘCIA]

- Zimowa pogoda nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu czy marznącego deszczu, powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj – przestrzegają policjanci. ([email protected], Fot. Tomasz Stasiowski/GDDKIA)

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć? Przejdź na kolejną stronę. Dziękujemy za przesłanie błędu