Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
11/11/2019 - 07:35

W Gorlicach namalowali supermural na Święto Niepodległości

Uczczenie 101. rocznicy odzyskania niepodległości w Gorlicach zapowiada się z pompą. Podczas uroczystości 11 listopada zaplanowano uroczyste, symboliczne odsłonięcie okazałego murala.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się w Bazylice Mniejszej w Gorlicach o godzinie 10. Na początek zaplanowano program słowno-muzyczny, a następnie uroczystą mszę w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie, około  godziny 11.30, nastąpi przemarsz pod Pomnik Niepodległości, gdzie wspólnie zostanie odśpiewany hymn państwowy. Potem dojdzie do przemówienia burmistrza Gorlic oraz złożenia wiązanek kwiatów. Punktem kulminacyjnym będzie symboliczne odsłonięcie murala „Niepodległe Gorlice”.

Pamiątkowy mural „Niepodległe Gorlice” przy ul. hm. Marii Rydarowskiej, na którym znalazły się motywy historyczne Gorlic, już cieszy oko wszystkich przejeżdżających. Dzieło autorstwa Piotra Marcińskiego oraz Ryszarda i Wiktora Paprockich powstawało od września br. Motywem przewodnim są postacie wybrane w głosowaniu przez mieszkańców: Dersław I Karwacjan, Ignacy Łukasiewicz oraz ks. Bronisław Świeykowski.

Paweł SwarlikDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe