Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
13/08/2022 - 06:50

W MORD w Nowym Sączu znowu będą przeprowadzane egzaminy praktyczne. Od kiedy?

Kandydaci na prawo jazdy i kierowcy poszerzający swoje umiejętności mogą odetchnąć z ulgą. Po długim weekendzie w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz delegaturze ośrodka w Nowym Targu egzaminy praktyczne zostaną wznowione. Taką informacje przekazał Artur Czernecki, wicedyrektor MORD w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, że wspomniane egzaminy nie odbywały się w tych placówkach od 9 sierpnia z powodu protestu egzaminatorów, którzy dołączyli do innych protestujących egzaminatorów, zatrudnionych w ośrodkach ruchu drogowego w całej Polsce.

Sądeccy egzaminatorzy przez kilka dni przebywali albo na zwolnieniach lekarskich, albo brali urlopy na żądanie. Niektórzy z nich zdecydowali się wziąć opiekę nad dzieckiem.

W związku z taką sytuacją kierownictwo MORD w Nowym Sączu było zmuszone odwołać egzaminy praktyczne dla kandydatów na prawo jazdy, jak i kierowców poszerzających swoje umiejętności do końca tego tygodnia.

Dobre informacje przekazał Sądeczaninowi Artur Czernecki, wicedyrektor MORD w Nowym Sączu.

- Po kilku dniach przestoju Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu 16 sierpnia (po długim weekendzie) powraca do realizacji swoich zadań – mówi Artur Czernecki, zastępca dyrektora tej instytucji. – Wracają egzaminy praktyczne dla kandydatów na kierowców oraz kierowców. Otrzymałem informacje, że nie przedstawiono przedłużenia zwolnień lekarskich. W związku z tym zatwierdziłem plan egzaminowania na 16 sierpnia.

Do pracy w tym dniu powinno się stawić osiemnastu egzaminatorów, a do egzaminu praktycznego powinno przystąpić ponad sto osób.

Warto nadmienić, że choć przez kilka dni nie odbywały się egzaminy praktyczne to takich problemów nie było natomiast z egzaminami teoretycznymi, nad którymi czuwali egzaminatorzy nadzorujący zarówno w ośrodku w Nowym Sączu, jak i w delegaturze ośrodka w Nowym Targu.

- Teraz po przywróceniu egzaminów praktycznych pojawia się, niestety jeden istotny problem – dodaje wicedyrektor MORD w Nowym Sączu. – Trzeba mieć świadomość, że w najbliższych dniach będziemy egzaminowali kandydatów na kierowców i kierowców, którzy byli zapisani na egzamin 16 sierpnia i kolejne dni. Zrobimy jednak wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej do egzaminu praktycznego podeszły również te osoby, które miały wyznaczony termin do jego zdawania w dniach, kiedy ten egzamin się nie odbywał.

Jak mówi wicedyrektor MORD egzamin praktyczny będzie przeprowadzany również w soboty.

- W związku z tym, że przez kilka dni egzamin praktyczny się nie odbywał mamy obecnie około 500 egzaminów, które musimy przeprowadzić. Po powrocie egzaminatorów do pracy będziemy z nimi rozmawiali i ustalali, jak tę sytuację rozwiązać.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu