Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
22/05/2024 - 11:20

W Nowym Sączu mają ciekawe plany. Wszystko przy okazji mistrzostw Europy

Kibice piłki nożnej nie mogą się już doczekać rozpoczęcia Euro 2024. To będzie miesiąc wielkich piłkarskich emocji. Bardzo możliwe, że w Nowym Sączu powstanie strefa kibica. Radni pochylą się nad tym pomysłem podczas najbliższej sesji.

Nadchodzi Euro 2024

Euro 2024 zbliża się wielkimi krokami. Gospodarzem turnieju będą Niemcy. Mecz otwarcia odbędzie się już 14 czerwca. Nasi zachodni sąsiedzi zmierzą się w nim z reprezentacją Szkocji. Finał zaplanowany został na 14 lipca.

W turnieju weźmie udział również reprezentacja Polski. Nasi zawodnicy zakwalifikowali się jako ostatnia drużyna. Wszystko dzięki zwycięstwu z Walią po rzutach karnych. Losowanie sprawiło, że trafiliśmy jednak do bardzo trudnej grupy. Rywalami “Biało-czerwonych” będzie Francja, Holandia i Austria.

Strefa kibica w Nowym Sączu

Mistrzostwa Europy to również wielkie święto dla kibiców. Mecze naszej kadry cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Co w tym czasie będzie się działo w Nowym Sączu? Jak się okazuje, miasto planuje przygotowanie strefy kibica.

Miałaby się znajdować, wraz z kinem letnim, w Parku Strzeleckim. Pomysł znalazł się w projekcie zmiany uchwały budźetowej, nad którą pochylą się radni na najbliższej sesji (28 maja). W tym celu zwiększone mają zostać zarówno dochody, jak i wydatki o 35 tysięcy złotych.

- Środki, planowane do pozyskania ze sprzedaży biletów wstępu na wyświetlane seanse filmowe oraz spotkania piłkarskie rozgrywane w ramach Euro 2024 czy usługi reklamowe, zostaną przeznaczone m.in. na zakup licencji umożliwiających wyświetlanie meczów i filmów oraz inne usługi zlecone podmiotom zewnętrznym - czytamy w uzasadnieniu. Dodatkowe, 10 tys. miasto ma również uzyskać w ramach współpracy z jedną z firm.

Czy radni zdecydują się poprzeć uchwałę? Wkrótce się przekonamy. Bardzo możliwe, że podczas Euro sądeczanie będą mogli wspólnie kibicować naszej kadrze. ([email protected], fot.: Pit1233, CC0, via Wikimedia Commons - zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu