Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
22/11/2020 - 13:15

W trzech województwach badania przesiewowe. Małopolska wśród nich

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że będą prowadzane badania przesiewowe na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku. - Chcemy zrobić te badania w regionach najbardziej dotkniętych koronawirusem.

Szef resortu zdrowia uszczegółowił, że te badania będą wykonywane przy użyciu testów antygenowych.

– W najbliższym czasie opracujemy, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia badań przesiewowych. Jesteśmy po dyskusji, które regiony wybrać. Będą to: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk – poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej minister Niedzielski. – Są to regiony najbardziej dotknięte zachorowaniami na koronawirusa.

Czytaj także: Już nie w czołówce województw o największym przyroście nowych zakażeń

Minister nie podał jeszcze konkretnego terminu, kiedy miałyby się rozpocząć badania. Odniósł się również do zaprezentowanego przez premiera planu na najbliższe trzy tygodnie. Przyznał, że zawiera on klarowne zasady.

- Opublikujemy je w formie projektu rozporządzeń. Zaprezentujemy cały pakiet rozporządzeń, który zawiera regulacje na wypadek powrotu do strefy czerwonej, żółtej i zielonej. Zaprezentujemy kompleksowy zestaw pełen szczegółów o wszystkich regulacjach - powiedział minister zdrowia.

- Wprowadzamy przejrzystość i przewidywalność, by nie zaskakiwać nikogo – zaakcentował minister Adam Niedzielski. - Ale to plany, jak podkreślił, warunkowe, zależne są od liczby zachorowań, ale także od tego, w jakim stopniu będzie obciążona infrastruktura szpitalna.

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu