Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
03/01/2024 - 12:50

Wielka zmiana na szczytach miejskich władz! Czegoś takiego nikt się nie spodziewał

Ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba. Początek 2024 roku to czas dużych zmian w Gorlicach. Zastępcą burmistrza nie będzie już dobrze znany mieszkańcom Łukasz Bałajewicz. Powód? Przenosiny na stanowisko do Warszawy.

Łukasz Bałajewicz przenosi się do Warszawy

Nowy rok oznacza zmiany w wielu miejscach. Nie omija to również samorządów. Dość niespodziewaną informację przekazał środowego poranka gorlicki Urząd Miasta. Dotyczyła przetasowań na szczytach władzy.

Jak się okazuje, zastępcą burmistrza Rafała Kukli nie będzie już Łukasz Bałajewicz. Jaki jest tego powód? Gorlicki magistrat wspomina o przenosinach do administracji centralnej. 

O czym konkretnie mowa? Burmistrz potwierdził nam, że Bałajewicz został powołany na stanowisko wiceprezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości, pełniącego obowiązki prezesa. Dodajmy, że w urzędzie miasta pracował przez 9 lat (przez rok jako doradca burmistrza, później jego zastępca). Jak ten okres podsumowuje Rafał Kukla?

Burmistrz Rafał Kukla o współpracy z Łukaszem Bałajewiczem

- Perspektywy niektórych osób mogą być różne, ale nasza współpraca była naprawdę dobra. Udało nam się zrealizować wiele przedsięwzięć. Wzajemnie się wspieraliśmy i uzupełnialiśmy, co przekładało się realnie na rozwój miasta. Życzę mu pomyślności na nowym stanowisku.  - mówi Rafał Kukla w rozmowie z “Sądeczaninem” 

- Mam nadzieję, że sam fakt znalezienia się w Warszawie, w instytucji bezpośrednio podległej ministerstwu takiej osoby, jak Łukasz, pokaże, że odpowiedni człowiek jest w stanie pomóc regionowi, czego przez lata nie potrafiła zrobić pani poseł Barbara Bartuś - dodaje burmistrz.

Jak się dowiedzieliśmy nowy zastępca burmistrza nie będzie już w Gorlicach powoływany przed wyborami samorządowymi. Przypomnijmy, że te odbędą się prawdopodobnie w kwietniu.

Czym jest Krajowy Zasób Nieruchomości?

Krajowy Zasób Nieruchomości to instytucja, która gospodaruje nieruchomościami oddanymi w jej zarząd. Do jej zadań należy również m.in. tworzenie warunków do zwiększenia dostępności mieszkań, podejmowanie działań mających na celu realizację inwestycji mieszkaniowych czy też tworzenie warunków ułatwiających powstawanie mieszkań gminnych. ([email protected], fot.: UM Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu