Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
22/03/2018 - 18:25

Wielkanocne ozdoby zagościły na sądeckim rynku. Przyjdź na kiermasz i sam się przekonaj [ZDJĘCIA]

Wielkanocne baranki, różnokolorowe pisanki, palmy, wiklinowe koszyki, ręcznie robione serwetki, kwiaty z bibuły, a także inne świąteczne przysmaki można kupić na kiermaszu wielkanocnym „Kolorowe jarmarki”, który zadomowił się na rynku w Nowym Sączu.

Kupujący mogą odwiedzać wystawców, którzy oferują świąteczne ozdoby i towary w stylowych straganach ustawionych na płycie rynku.

Kiermasz Wielkanocny „Kolorowe Jarmarki” jest pierwszym z dwóch takich wydarzeń, o który wnioskowali w Budżecie Obywatelskim na 2018 rok pomysłodawcy zadania.

Atrakcją kiermaszu jest stoisko, na którym za darmo można dostać jedną z kilku potraw, nawiązujących do nadchodzących świąt, na przykład: żurek z jajkiem i kiełbasą, kapuśniak, zupę ziemniaczaną z kminkiem i boczkiem, jajka faszerowane z kremem chrzanowym czy pastą paprykową oraz tradycyjne babki. 

Zobacz także: 1,5 tony wielkanocnej atrakcji. Na sądeckim rynku stoi już palma [ZDJĘCIA]

- Widać, że Wielkanoc tuż, tuż – mówi pani Helena, mieszkanka Nowego Sącza. – Warto zaglądnąć tutaj na kiermasz. Wspaniała sprawa. Sama kupiłam kilka pięknych, ręcznie robionych pisanek. Wybrałam też małą palmę wielkanocną. Niedziela palmowa przed nami.

Kiermasz wielkanocny potrwa do 28 marca. Stoiska czynne są od godz. 10.00 do 18.00.

Od jutra (23 marca) dla gości kiermaszu będzie dostępna, także bezpłatnie, karuzela wenecka. 

[email protected], Fot. IM.
 

Kiermasz wielkanocny na płycie rynku
Kiermasz wielkanocny na płycie rynku


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)