Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
28/08/2023 - 07:15

Wielkie emocje i tłumy ludzi. Tak wyglądał pierwszy pływacki maraton na Jeziorze Rożnowskim [ZDJĘCIA]

Ależ to był maraton! Jezioro Rożnowskie po sobotniej nawałnicy było w niedzielę spokojne, a woda idealna do pływania. Na starcie I Powiatowego Maratonu Pływackiego w Bartkowej Posadowej pojawiło się prawie 50 zawodników, którzy wystartowali w kilku kategoriach.

Musieli przepłynąć cztery i pól kilometra

Największe emocje budził oczywiście dystans pełnego maratonu, który wynosił cztery i pól kilometra. Wystartowało w nim kilkadziesiąt osób, a wśród nich pomysłodawca imprezy – starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który w swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce.

- Bardzo się cieszę, że w maratonie wzięło udział tylu zawodników – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – To pierwsza tego typu impreza i muszę przyznać, że frekwencja miło mnie zaskoczyła. Mamy świetnych pływaków wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych! Jestem pod wrażeniem hartu ducha i świetnej formy. Gratuluję wszystkim zawodnikom!

Czytaj też Kwiatkowski zrobił użytek z tego, że czuje się jak ryba w Jeziorze Rożnowskim

Pływali pod okiem ratowników

Nad przebiegiem imprezy czuwali ratownicy WOPR i kajakarze z KS Start w Nowym Sączu – każdy z zawodników był asekurowany.

- Organizacja maratonu pływackiego to był świetny pomysł – dodaje Dariusz Gerhardt prezes sądeckiego WOPR. – Mamy coraz więcej młodych ratowników, którzy bardzo dobrze radzą sobie w wodzie i coraz więcej chętnych na kursy ratownictwa. Mam nadzieję, że dzięki takim imprezom jak ta dzisiejsza, nauka pływania zostanie jeszcze bardziej doceniona i wypromowana. To świetny sport!

Czytaj też Te piękne dziewczyny z Nowego Sącza robią furorę w internecie [ZDJĘCIA]

Walka o czyste Jezioro Rożnowskie

Sama idea pływackiego maratonu jest ściśle związana z akcją rewitalizacji Jeziora Rożnowskiego, zainicjowaną przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin, w co angażuje się także starostwo. To także promocja tego przedsięwzięcia. - Wiadomo, że proces oczyszczenia Jeziora Rożnowskiego jest długotrwały i tego nie da się zrobić szybko - mówił w rozmowie z "Sądeczaninem"  Marek Kwiatkowski. - Ale chcemy je promować, chcemy pokazywać, że to fantastyczne miejsce. Teraz jeszcze należy doprowadzić do tego, żeby oczyścić obrzeża akwenu. To musi się udać. Ten maraton ma pokazać, że jezioro jest dla nas bardzo ważne, że chcemy pływać, chcemy tam odpoczywać.

Czytaj też Impreza gigant w Nawojowej. Może być nawet 40 tysięcy ludzi! [WIDEO] 

- Dla powiatu nowosądeckiego turystyka jest szczególnie ważna. Bo chcemy pokazać, że oprócz gór i lasów, mamy także piękne jezioro. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu mieszkańców naszego regionu czerpie wymierne korzyści z turystyki i agroturystyki - podkreśla starosta. oprac.([email protected]) źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Na Jeziorze Rożnowskim został rozegrany maraton pływacki
Były wielkie emocje i tłumy ludzi


Dziękujemy za przesłanie błędu