Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
21/11/2020 - 11:50

Wigilia bez rodziny przy stole. Będzie zakaz podróżowania na Boże Narodzenie?

Czy Boże Narodzenie będzie powtórką z Wielkanocy, kiedy trzeba było zrezygnować z rodzinnych spotkań? Według najnowszych doniesień rząd planuje rozwiązania prawne, które umożliwią wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się.

Wigilia pustymi miejscami przy stołach, bo rodzina przez pandemię nie mogła przyjechać. Czy taki scenariusz czeka nas na Bożego Narodzenie? Czy to będzie powtórka z Wielkanocy?

Czytaj też Czarny scenariusz dla Sącza. Covidowy szpital w hali sportowej przy Nadbrzeżnej

Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków, aby święta Bożego Narodzenia spędzić w najbliższym gronie rodzinnym. - Nie podróżujmy między miastami - powiedział premier cytowany przez onet.pl - Planujemy rozwiązania prawne, które umożliwią wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Proszę nie planować żadnych wyjazdów, żadnych nart w Austrii czy we Włoszech- mówił Morawiecki.

Czytaj też Nie przyjęli go na SOR, bo nie miał testu na COVID? Umarł w drodze do domu

Szef rządu zwrócił też uwagę na niepokojące dane. Choć od kilku dni można zaobserwować względną stabilizację liczby zakażeń, to jednak pandemia zbiera śmiertelne żniwo.

Czytaj też Mieliśmy w Sączu jedną zarazę, teraz mamy dwie. Znany naukowiec bije na alarm

- Sytuacja nadal jest bardzo poważna – mówił premier i dodał, że jeśli stabilność zakażeń się utrzyma, to także poprawę będziemy mogli zobaczyć dopiero za jakiś czas. (jagienka.michalik@sadeczanin.info. fot. jm)Dziękujemy za przesłanie błędu