Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
26/06/2015 - 12:04

Włoski smak lata na sądeckim deptaku. Konkurs Sądeczanina

Lwowianka, Orawianka, Bartkowski, Fanaberia, Coctail-Bar i Bajka – kto kręci najlepsze lody w Nowym Sączu? Sprawdzimy, jaką ofertą kuszą wymienione lokale i co przygotowały specjalnego na obecny sezon. Przedstawiamy słynne sądeckie lodziarnie. Pisaliśmy o reaktywacji "Misia" Bartkowskich przy ul. Lwowskiej, Lwowiance Argasińskich, Coctail Barze Żygadły i Orawiance Hotlosiów. Dziś czas na Fanaberię. Na końcu cyklu urządzimy sondę dla naszych Czytelników - które lody są najlepsze?
Właściciele "Fanaberii" dokonali tego, co wydawało się niemożliwe - są obecni w Nowym Sączu od niedawna, a wydaje się że byli tutaj od zawsze. Mimo, że lodziarnia na deptaku działa dopiero od kilku sezonów to dorobiła się rzeszy wiernych klientów i to także spoza Nowego Sącza i regionu. 

- W naszej lodziarni wyrabiamy lody sami, lodziarstwo jest naszą pasją i drugą miłością - mówi Luiza Pawłowska-Ryfiak, właścicielka lodziarni ‘Fanaberia”. - Opieramy się na włoskiej tradycji rzemieślniczego wyrobu lodów, uczymy się od najlepszych, Włochy są kolebką lodziarstwa i słyną z tego na całym świecie. Mimo coraz większej popularności naszej lodziarni wśród koneserów lodów, mamy dużo pokory i dystansu do tego co robimy, nie wpadamy w samozadowolenie i dążymy do perfekcyjnego wyrobu, słuchając sugestii naszych klientów, obserwując trendy światowego lodziarstwa oraz konsultując procesy technologiczne z naszymi włoskimi przyjaciółmi, m.in. Rafaelle Derossa , którego nasi klienci mieli okazję osobiście poznać.

Oprócz aspektu komercyjno-ekonomicznego, właściciele „Fanaberii” lodziarstwo postrzegają jako sztukę, nie przypadkowo w ich lodziarni znajduje się ekspozycja obrazów wybitnego sądeckiego artysty, znanego i cenionego na całym świecie, Wacława Jagielskiego. Jak podkreśla Luiza Pawłowska-Ryfiak obrazy te mają wiele wspólnego z ich wyrobami, to: pasja i jakość, na „lodziarski język” tłumacząc: kremowe, jednolita gładka struktura, duża zawartość suchej masy (orzechy, czekolada, owoce itp.), która wpływa na głęboki aksamitny smak lodów.

- W ofercie rotujemy 50-cioma smakami, stale w naszej ofercie jest 31 smaków, wszystkie lody są bez glutenu, sorbety bez laktozy, mogą je spożywać alergicy pokarmowi, weganie, na zamówienie zrobimy lody dla cukrzyków (posiadamy gotową recepturę), wyrabiamy lody z mleka krowiego, koziego i owczego, serwujemy wspaniałą i uznaną kawę LAVAZZA - dodaje właścicielka „Fanaberii”.

Tegoroczne nowości "Fanaberii" to: lody o smaku polskiego waniliowego sernika, gorzka czekolada przełożona śmietankowymi lodami oraz czekolada z orzechami laskowymi.

Lodziarnia pozyskała także nowego „pracownika”, to skuter Piaggo Ape Calessino model 1951 r. na którego podwoziu zainstalowana jest lodziarnia, także lodziarze z Fanaberii docierają Piaggo FANABERIA MOBIL w najdziwniejsze i odległe miejsca naszego regionu z lodami. Można też zadzwonić do nich i zamówić Piaggo FANABERIA MOBIL na imprezę, itp.

- W naszej lodziarni jest taki zwyczaj że, klient zanim kupi lody może ich spróbować gratis, więc zapraszamy wszystkich miłośników lodów których jeszcze u nas nie było, aby spróbowali, to pozwoli na ich obiektywną ocenę. Zapewnimy ciepły kontakt i odpowiemy na wszystkie pytania, zapraszamy gorąco - konkluduje Luiza Pawłowska-Ryfiak .

(Rob)
Fot. Rob, Fanaberia

Czytaj też: 

Bartkowscy wracają na rynek! Odrodziła się lodziarnia "Miś" na Lwowskiej

Czy Argasińscy kręcą najlepsze lody w Nowym Sączu? Konkurs Sądeczanina

Lody od Lelity zajada cały Nowy Sącz. Konkurs Sądeczanina

Do Żygadły na lody chodzą całe pokolenia Sądeczan. Konkurs Sądeczanina
Dziękujemy za przesłanie błędu