Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 maja. Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta
28/07/2012 - 17:47

Wojewódzkie święto policji w Limanowej i nowy sztandar

Policjanci z całej Małopolski obchodzili dzisiaj (28 lipca) w Limanowej swoje resortowe święto. Było ono połączone z poświęceniem i przekazaniem nowego sztandaru dla tamtejszej jednostki policji. Podczas uroczystości zostały również wręczone wielu funkcjonariuszom medale, odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.
Małopolskie święto policji rozpoczęło się mszą świętą w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej z udziałem ordynariusza Diecezji Tarnowskiej ks. biskupa Andrzeja Jeża, ks. biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka, licznego duchowieństwa, zaproszonych gości, policjantów i pracowników cywilnych policji i innych służb mundurowych. Po jej zakończeniu uczestnicy policyjnego święta przeszli przy akompaniamencie śląskiej orkiestry policyjnej na limanowski rynek, gdzie odbywały się główne uroczystości. Dzisiejsze święto policji zaszczyciło swoją obecnością wielu zaproszonych gości. Obecni byli m.in. nadinsp. Andrzej Rokita, zastępca komendanta głównego policji, nadinsp. Mariusz Dąbek, małopolski komendant policji, Jerzy Miller, wojewoda małopolski, Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego, posłowie i senatorowie małopolski, Jan Puchała starosta limanowski i Władysław Bieda, burmistrz Limanowej. Do Limanowej przyjechali samorządowcy z ziemi limanowskiej, delegacje policjantów z Holandii i Republiki Czeskiej, a także przedstawiciele innych służb mundurowych.
Dzisiejsze święto miało szczególne znaczenie dla limanowskich policjantów. W dowód uznania dla ich pracy starosta limanowski stojący na czele Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru przekazał im nowy, piękny sztandar ufundowany przez samorządowców. Został on poświecony w limanowskiej Bazylice. Sztandar ten szefowi limanowskiej policji insp. Robertowi Hahnowi został przekazany przez nadinsp. Andrzeja Rokitę, zastępcę komendanta głównego policji.
Podczas małopolskiego święta policji nie zabrakło wielu ciepłych słów i podziękowań dla policjantów i pracowników cywilnych policji za ich trudną i niebezpieczną służbę.
- Świętujemy dzisiaj 93 rocznicę utworzenia policji – mówił do zebranych na limanowskim rynku nadinsp. Mariusz Dąbek, małopolski komendant wojewódzki policji. – U podstaw naszej służby leży wierność wartościom najwyższym. Wy te wartości chronicie. To Wy i Wasze rodziny wiecie najlepiej jak trudna i odpowiedzialna jest służba policjanta. Za to chciałbym Wam podziękować. Dziękuje za trud i wysiłek, za zrozumienie i odpowiedzialność. Miniony rok przyniósł nam wiele wyzwań, którym sprostaliśmy. Wśród nich były Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Jesteśmy profesjonalną i cieszącą się dobrą opinią Małopolan formacją. To dzięki służbie małopolskich policjantów oraz wspomagających ich pracowników cywilnych policji małopolski garnizon funkcjonuje sprawnie i skutecznie wywiązując się z ustawowych zadań. Drogie koleżanki i koledzy już za chwilę otrzymacie odznaczenia państwowe, resortowe i nominacje na wyższe stopnie służbowe. Odznaczonym, wyróżniony i awansowanym gratuluję, a wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym policji życzę zdrowia i sukcesów.
Szef małopolskiej policji szczególne podziękowania skierował do Jan Puchały, starosty limanowskiego za zaproszenie do Limanowej i ufundowanie sztandaru dla miejscowej komendy powiatowej policji.
- Jestem przekonany, że pod tym sztandarem limanowscy policjanci będą jeszcze lepiej służyć na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa lokalnej społeczności – dodał nadinsp. Dąbek.
- Nadawany dzisiaj Komendzie Powiatowej Policji sztandar jest wyrazem wdzięczności mieszkańców powiatu limanowskiego dla policjantów tego regionu – przyznał starosta Jan Puchała. – Jest symbolem najwyższej wartości, wierności, honoru i męstwa, których ojczyzna wymaga od funkcjonariuszy policji. Wojewódzkie obchody święta policji obchodzone w Limanowej są okazja do podziękowania wszystkim funkcjonariuszom za pełną poświęceń pracę na rzecz bezpieczeństwa nie tylko w powiecie limanowskim, ale całym regionie.
Do życzeń dla małopolskich policjantów w dniu ich święta przyłączyli się Jerzy Miller , wojewoda małopolski i nadinsp. Andrzej Rokita, zastępca komendanta głównego policji.
- Dziękuje Wam Panie i Panowie policjantki, za to, że mogłem być z Wami przez pięć lat, że zawsze mogłem liczyć na funkcjonariuszy i pracowników policji. Dzięki Wam mogę dzisiaj pracować w Warszawie – zwrócił się do uczestników uroczystości nadinsp. Andrzej Rokita. - Nigdy o Małopolsce i małopolskiej policji nie zapomnę. Tym, którzy dzisiaj zostali wyróżnieni odznaczeniami, medalami i awansami jeszcze raz gratuluję, a wszystkim policjantkom, policjantom, pracownikom policji i ich rodzinom składam najserdeczniejsze życzenia.
- Dziękuję za Państwa postawę. Wy dobrze rozumiecie, czym różni się służba od obowiązku – powiedział wojewoda Jerzy Miller. - Światek, piątek i niedziela. Dzięki Waszej pracy czujemy się bezpieczni. Za to Wam z całego serca dziękuję i życzę nieustającego szacunku tych, którzy śpią spokojnie. Proszę podziękować swoim rodzicom, rodzinom. Praca policjanta to nie jest tylko praca zawodowa. Jest to również wielkie wyzwanie, jak pogodzić obowiązki służbowe z życiem rodzinnym.
W tak ważnym dla policjantów dniu nie mogło zabraknąć odznaczeń i awansów na wyższe stopnie. Dzisiaj na limanowskim rynku uhonorowanych zostało 60 policjantów. Funkcjonariuszom wręczali je: nadinsp. Andrzej Rokita i wojewoda Jerzy Miller. Główne uroczystości na limanowskim rynku zakończył występ śląskiej orkiestry policji.
Na mieszkańców i turystów, którzy dzisiaj przyszli na limanowski rynek oglądać policyjne święto czekały także różne atrakcje. Dzieci mogły m.in. wziąć udział u w konkursach wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Można było też sprawdzić swój refleks przy specjalnej makiecie ze światłami. Długie kolejki ustawiały się do pani, która malowała twarze dzieciaków i do aktorów grających w popularnym serialu W 11. Można było otrzymać od nich fotkę z autografem i zrobić sobie zdjęcie z aktorem.
(MIGA)
Fot. (MIGA)







Dziękujemy za przesłanie błędu