Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
30/12/2020 - 14:00

Wójt Podegrodzia: z 2020 roku jestem zadowolony w 99 procentach

Jak wójt Podegrodzia Stanisław Banach podsumowuje mijający, 2020 rok? Okazuje się, że mimo pandemii samorządowiec wskazuje wiele powodów do zadowolenia.

Wójt Podegrodzia: z 2020 roku jestem zadowolony w 99 procentach

- Mimo epidemii 2020 rok był dla naszej gminy dobrym rokiem. Udało nam się zrealizować kilka naprawdę poważnych, wielomilionowych inwestycji, z których część jeszcze bez problemu kontynuujemy. Udało nam się też – i to w czasie, w którym inne gminy wprowadzają kolejne podwyżki - zagwarantować dla mieszkańców stałą stawkę za odbiór śmieci aż na cztery lata.

- Sama pandemia przeszła przez Urząd Gminy i przez całą gminę w miarę spokojnie. Były też oczywiście jej ofiary – to coś, czego w żaden sposób nie dało się uniknąć – ale nie było ich tak dużo, jak na terenie innych samorządów. To mnie osobiście ogromnie cieszy i mam nadzieję, że w 2021 roku będzie jeszcze lepiej. Mogę śmiało powiedzieć, że z mijającego roku jestem zadowolony – i jako wójt, i osobiście - na jakieś 99 procent.

Zobacz też: Budżet to sztuka kompromisu dlatego radni z Podegrodzia byli jednomyślni

- Prywatnie jestem bardzo zadowolony z relacji między ludzkich w gminie, między mieszkańcami i w samym urzędzie,  z tego, że nawet w kryzysowych sytuacjach umiemy się dogadać i umiemy się nawzajem wspierać. A to podstawa każdego sukcesu, która sprawia, że nie musimy mieć żadnych kompleksów na tle innych gmin. Życzyłbym sobie, żeby rok 2021 był dla Podegrodzia równie udany jak ten mijający – podsumowuje samorządowiec.

- Wszystkim mieszkańcom z kolei życzę przede wszystkim zdrowia i tego, by nadchodzącym roku udało nam się wrócić do zwyczajnego, normalnego życia bez obostrzeń wynikających z epidemii.  (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu