Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
08/07/2022 - 15:25

Wyniki egzaminów sądeckich ósmoklasistów już nie tak dobre jak maturzystów

Sądeccy maturzyści w tym tygodniu poznali wyniki egzaminu dojrzałości – ich pierwszego tak poważnego egzaminu w życiu, a pierwszego lipca wyniki egzaminów poznali ósmoklasiści. Jak w tym roku, jeśli chodzi o zdawalność, wypadli absolwenci szkół podstawowych w Nowym Sączu?

Czytaj także: Kryte lodowisko przy ul. Nadbrzeżnej zamieniło się w boisko wielofunkcyjne

Ósmoklasiści mogli zapoznać się z wynikami egzaminów, podsumowujących edukację w szkole podstawowej na początku tego miesiąca. Zdający mogli je zobaczyć w systemie ZIU.

Ilość punktów uzyskanych w wyniku rozwiązywania poszczególnych arkuszy decydowała o ostatecznej liczbie punktów, która ma ogromne znaczenie przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. A ta właśnie już trwa.

W Nowym Sączu do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty w szkołach publicznych, dla których organem prowadzącym jest miasto Nowy Sącz, przystąpiło 824 absolwentów szkół podstawowych.

Jak przedstawiają się średnie wyniki, jeśli chodzi o zdawalność poszczególnych przedmiotów (język polski, matematyka i język angielski) w szkołach podstawowych w Nowym Sączu? Takie dane otrzymaliśmy z Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta, na podstawie wyliczeń dyrektorów szkół lub pracowników administracji.

Niestety wyniki, w przypadku ósmoklasistów, nie były już tak wysokie, jak w przypadku maturzystów.

- Średni wynik ze wszystkich szkół publicznych z języka polskiego wyniósł 63,39 proc., z matematyki 62,38 proc., a z języka angielskiego 71,86 proc. – mówi Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Czytaj także: Straż Miejska w Nowym Sączu ma komendanta. Kto nim został?

Najlepszy wynik z języka polskiego uzyskali uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Sączu. Egzamin z matematyki najlepiej napisali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 i Szkoły Podstawowej nr 7.

Natomiast język angielski okazał się najłatwiejszym, a tym samym najlepsze wyniki uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu