Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
27/01/2023 - 18:00

Wysowa pożegnała śp. Józefa Radzika, pierwszego w III RP wójta gminy Uście Gorlickie

Wysowa-Zdrój 26 stycznia pożegnała śp. Józefa Radzika, przez wiele lat związanego z samorządem Uścia Gorlickiego, pierwszego w III RP wójta tej gminy, a wcześniej dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Hańczowej.

Wysowa-Zdrój 26 stycznia pożegnała  śp. Józefa Radzika, przez wiele lat związanego z samorządem Uścia Gorlickiego, pierwszego w III RP wójta tej gminy, a także wcześniej dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Hańczowej.

Sylwetkę śp. Józefa Radzika podczas mszy żałobnej przedstawił Zbigniew Ludwin, wójt Uścia Gorlickiego: - Śp. Józef Radzik był człowiekiem o nietuzinkowej osobowości. Po 1989 roku pełnił funkcję pierwszego wójta gminy Uście Gorlickie, a wcześniej dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Hańczowej.

W trzeciej kadencji samorządu (1998-2002) uzyskał mandat radnego Gminy Uście Gorlickie, w której był przewodniczącym Komisji Budżetu i Rozwoju. 

Podejmował wiele ważnych dla społeczności inicjatyw. Nawiązał współpracę z samorządami w Polsce i za granicą, w tym z samorządami słowackimi.  Był wielkim przyjacielem chóru "Zborowca" ze Zborowa na Słowacji. 

Jako emeryt śp. Józef Radzik nadal poświęcał się pracy społecznej. Przez całe życie był dla nas wielką podporą. Zachowamy w naszych sercach wspomnienia o nim i będziemy  je pielęgnować. 

Absolwenci Zespołu Szkół Rolniczych z lat 70-tych XX wieku doskonale pamiętają śp. Józefa Radzika jako dyrektora, bardzo dobrze zarządzającego szkołą, a także nowoczesnym jak na tamte czasy internatem. 

- Śp. Józef Radzik był dyrektorem szkoły, internatu, warsztatów, nieruchomości, obór i wszystkich pól zarządzanych przez szkołę, a były to wówczas setki hektarów. - wspomina jeden z absolwentów szkoły.

Śp. Józef Radzik zmarł 22 stycznia w wieku 87 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Kościele Zdrojowym. Urna z prochami zmarłego spoczęła na cmentarzu Wysowej. (MK) fot. (MK), fot. UG Uście Gorlickie. Dziękujemy za przesłanie błędu