Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
18/06/2020 - 11:05

Za duszę śp. Karola zostanie dzisiaj odprawiona msza. Chłopiec zginął w wypadku

Karol miał zaledwie 14 lat. Mieszkał w Nowym Sączu, ale często przyjeżdżał do Sędziszowej, gdzie miał rodzinę. Niestety, jego ostatnia wizyta zakończyła się tragicznie. Jadąc na rowerze do kościoła, został potrącony przez samochód. Mimo reanimacji i starań lekarzy, życia chłopca nie udało się uratować.

Sądeczanie są wstrząśnięci tragedią, która wydarzyła się we wtorek. 14-letni Karol, który przyjechał do swojej rodziny w odwiedziny, wybrał się na rowerze do kościoła. Niestety, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką, wjechał wprost pod koła nadjeżdżającego BMW, którym kierował 29-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego.

Zobacz też 14-letni Karol jechał na rowerze do kościoła, wtedy rozegrał się dramat [FILM]

Stan 14-latka po wypadku był bardzo ciężki. Ratownicy medyczni przez kilkadziesiąt minut reanimowali go w karetce. Gdy udało się przywrócić chłopcu akcję serca, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do krakowskiego szpitala. Lekarze walczyli o jego życie, ale niestety nie udało się. 14-letni Karol zmarł w szpitalu.

Zobacz też Nie żyje 14-letni Karol ranny w wypadku w Sędziszowej. Lekarze byli bezsilni

Chłopiec na co dzień mieszkał z rodzicami w Nowym Sączu. Był ministrantem w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się jego pogrzeb. Jak poinformowali ojcowie jezuici na swojej stronie, dzisiaj, o godzinie 16.30 w parafii „Kolejowej” zostanie odprawiona msza za duszę Karola.

[email protected] Fot. Parafia Kolejowa, Sadeczanin.info

Wypadek w Sędziszowej: 14-letni Karol potrącony przez kierowcę BMW
14-letni chłopiec został potrącony w Sędziszowej koło Bobowej. Po ciężko ranne dziecko przyleciał śmigłowiec LPR. Niestety mimo starań lekarzy jego życia nie udało się uratować.


Dziękujemy za przesłanie błędu