Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
28/02/2020 - 16:35

Zebranie rady członkowskiej grodzkiej spółdzielni odwołane przez koronawirusa?

27 lutego zarząd Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej zalecił radzie członkowskiej odwołanie zaplanowanego posiedzenia. Powodem miało być zagrożenie koronawirusem.

Rady członkowskie grodzkiej spółdzielni mieszkaniowej obradują podczas spotkań co najmniej raz w miesiącu. W pierwszej połowie lutego br. zaplanowano posiedzenie rady ZAB-1, które zostało przesunięte na 27 lutego. Dlaczego?

Kierownik ZAB-1 poinformował przewodniczącego rady członkowskiej o odwołaniu zebrania. Powodem miało być odgórne polecenie zarządu dotyczące odwołania posiedzenia z uwagi na zagrożenie koronawirusem.

Przewodniczący rady członkowskiej sprzeciwił się decyzji i skontaktował się z Inspektoratem Nadzoru Sanitarnego celem ustalenia, czy na terenie Nowego Sącza został wprowadzony alert epidemiologiczny. Przeczącą odpowiedź inspektoratu w tej kwestii skonsultował także z przedstawicielami innych środowiskowych instytucji.

Ostatecznie posiedzenie odbyło się. Niestety, mimo zaproszenia na spotkaniu nie pojawił się zarząd spółdzielni. – Próba odwołania posiedzenia rady członkowskiej przez administrację bez wcześniejszych uzgodnień jest niezgodna z regulaminem, ponieważ rada powołuje własne spotkania, na które zaprasza członków zarządu - informują oburzeni przedstawiciele rady. – Próba odwołania posiedzenia na kilka godzin przed terminem jego rozpoczęcia jest przejawem braku szacunku w stosunku do członków spółdzielni – dodają.

Co było rzeczywistą przyczyną odwołania posiedzenia? – W związku z informacjami prasowymi dotyczącymi potencjalnych niebezpieczeństw związanych z rozpowszechnianiem się koronawirusa, Zarząd GSM wydał zalecenia ostrożnościowe kierownikom ZAB-ów, aby między innymi: unikać spotkań w większym gronie w ciasnych pomieszczeniach, w tym rad członkowskich oraz nie organizować spotkań dla mieszkańców – informuje Jarosław Iwaniec, prezes Zarządu Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Na wniosek członków rad członkowskich zaplanowane na wczoraj spotkania jednak odbyły się – wyjaśnia prezes.

[email protected], fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)