Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
06/06/2018 - 19:40

Zespół LemON jedną z gwiazd tegorocznych imienin miasta

Zespół LemON będzie jedną z gwiazd, która wystąpi podczas tegorocznych imienin Nowego Sącza. Popularna impreza plenerowa miasta będzie trwała od 6 do 8 lipca.

Podobnie jak w poprzednich latach sądeczanie spotkają się na imieninach miasta na płycie rynku. Impreza ta zawsze przyciąga mnóstwo mieszkańców.

Jest ona zawsze organizowana w lipcu – w miesiącu imienin patronki miasta św. Małgorzaty Aleksandryjskiej.

W tym roku sądeczanie będą mogli zobaczyć i usłyszeć zarówno artystów dziecięcych, jak i popularną gwiazdę pop-rocka. Trzydniowe imieniny miasta  zakończy wielkie widowisko nawiązujące do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Imieniny miasta rozpoczną się 6 lipca uroczystą promocją XLVI tomu „Rocznika Sądeckiego” w sali ratuszowej im. Stanisława Małachowskiego. Po promocji odbędzie się koncert   finałowy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej  SKOWRONECZEK 2018. 

Następnego dnia, w sobotę (7 lipca) na miłośników bluesa czeka prawdziwa gratka.

W koncercie „Cztery kolory bluesa” wystąpi około 30 muzyków, wśród których znajdzie się m.in. zespół No Brothers z gitarzystą Arturem Kmiecikiem i czterema wokalistkami:  Bożeną Górecką-Tokarczyk, Violką Marcinkiewicz, Ewą Novell oraz Sylą Wąsik oraz Orkiestra Mieczysława Smudy.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół LemON, który zdobył popularność takimi piosenkami jak „Napraw”, „Scarlett” czy „Jutro”. Zespół jest posiadaczem dwóch platynowych płyt i jednej złotej.

W niedzielny wieczór (8 lipca) na płycie sądeckiego rynku będzie można zobaczyć koncert plenerowy pt. „W bieli i czerwieni z muzyką wyzwoleni” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jest to zadanie zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w głosowaniu do realizacji w Budżecie Obywatelskim Miasta Nowego Sącza na 2018 rok.

Głównym tematem koncertu jest wolność, ujęta w różnych kontekstach historycznych, a bohaterami są wielcy Polacy opisani w chwilach największego triumfu, najdostojniejszej chwały i najwspanialszych osiągnięć.

W koncercie napisanym specjalnie z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę znajdą się także sądeckie akcenty dochodzenia do wolności.

Scenariusz i reżyseria koncertu - Marcin Kołaczkowski. W koncercie wystąpią: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego,

wokaliści: Katarzyna Moś, Katarzyna Surmik, Natalia Sikora, Agnieszka Jaworska, Beata Rybotycka, Jolanta Topolska, Wojciech Cugowski,  Andrzej Dyzio Król, Konrad Imiela, Kwartet Rampa w składzie: Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Grzegorz Kucias, Stefan Każuro i 5 wokalistek    z Nowego Sącza: Kinga Łęczycka, Anna Kożuch, Zuzanna Leśniak, Natalia Górowska-Kowalik i Małgorzata Sarata,

muzycy: Hadrian Tabęcki - kierownictwo muzyczne i aranżacje koncertu oraz Piotr Malicki, Maciej Szczyciński i Piotr Maślanka.

[email protected], Fot. ilustracyjna JB. (z lat ubiegłych).Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe