Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
24/05/2024 - 12:00

Znów będą ogromne utrudnienia na drogach. Zaczną się już dzisiaj

Przez najbliższe dni kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu na drogach Limanowszczyzny. Wszystko przez wyścig kolarski, którego trasa przebiega przez kilka miejscowości powiatu limanowskiego. W tym czasie niektóre drogi będą zamknięte. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Już dzisiaj startuje 42. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów, w którym weźmie udział aż 130 zawodników z Polski i zagranicy. Kolarze w ciągu trzech dni pokonają cztery etapy o łącznej długości 280 kilometrów. Niektóre wyścigi odbędą się na terenie powiatu limanowskiego, dlatego kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w niektórych miejscowościach. 

Zobacz też Oszałamiające widoki na wyciągnięcie ręki! To miejsce po prostu zachwyca [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Pierwszy etap wyścigu odbędzie się już dzisiaj w godzinach od 17 do 19.20. Będzie złożony z dwóch rund. Kolarze przejadę m.in. przez Szczyrzyc, Jodłownik, Krasne Lasocice, Łapanów i Dąbie. Trasa ma długość aż 77,8 km.

Trzeci etap wyścigu, który odbędzie się w sobotę 25 maja, również będzie odbywał się na terenie Limanowszczyzny. Kolarze wystartują o godzinie 17 i przejadą przez Łapanów, Dąbie, Szczyrzyc, Skrzydlną, Porąbkę, Dobrą, Tymbark, Piekiełko, Rupniów, Nowe i Stare Rybie. Trasa liczy 80 km. 

Zobacz też Mało znany zakątek pod Nowym Sączem. Widoki robią wrażenie [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu również 28 maja. To właśnie w tym dniu odbędzie się czwarty etap wyścigu, który będzie się składał z trzech rund. W godzinach od 10 d 13.20 kolarze pokonają trasę przez Raciechowice, Dąbie, Zegartowice, Górę Świętego Jana, Szczyrzyc, Skrzydlną, Przenoszę, Wierzbanową, Czasław i Raciechowice. To będzie najdłuższa trasa licząca 110,5 km. 

- Zabezpieczenie odbywać się będzie dynamicznie w warunkach ograniczonego ruchu drogowego. Ruchem kierować będą policjanci. Sukcesywnie po każdym przejeździe peletonu ruch na danym odcinku będzie przywracany. Na trasach wyścigu obecne będą również służby porządkowe organizatora - informuje st. asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu