Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 lipca. Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
10/09/2020 - 11:30

Zobacz ile możesz dostać na przyłącze kanalizacyjne w Starym Sączu

Mimo perturbacji budżetowych związanych z epidemią COVID-19 mieszkańcy Starego Sącza, którzy będą wpinać się do kanalizacji nie mają powodów do obaw – gmina nadal zapewnia dofinansowanie do przyłączy. Kto może z niego skorzystać?

Zobacz ile możesz dostać na przyłącze kanalizacyjne w Starym Sączu

Gmina Stary Sącz opublikowała już na swojej stronie internetowej szczegółowy wykaz nieruchomości, których właściciele mogą już odbierać projekty przyłączy do rozbudowanej sieci kanalizacyjnej. Dotyczy to budynków przy ul. Węgierskiej oraz nieruchomości z terenu Barcic, Barcic Dolnych i Cyganowic. Pełny spis z numeracją dostępny jest TUTAJ.

Zobacz też: Sądeckie Wodociągi będą dostarczać wodę dla Świniarska? Mamy złe wieści

Jak podkreśla zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki samorząd cały czas działa w kierunku zagęszczenia siatki odbiorców w strefie aglomeracji, co pozwoli na optymalne wykorzystanie sieci kanalizacyjnej. Ważne jest też to, że wszyscy, którzy już mogą i chcą się wpiąć do sieci mogą liczyć na dofinansowanie do przyłączy.

– Dofinansowanie to wynosi 500 złotych do jednej studzienki, 100 złotych do jednego metra bieżącego sieci i do tego dochodzi osobna kwota, jeśli trzeba zrobić przepompownię. W sumie maksymalnie dopłata może wynosić 10 tysięcy – informuje samorządowiec.

Wnioski o dopłaty można składać w siedzibie Urzędu Miejskiego. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021