Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
04/09/2018 - 15:05

Najpierw były nieśmiałe zaloty, teraz Zielińska i Handzel wzięli polityczny ślub

Były spekulacje, potem wstępne deklaracje, teraz już sie stało. Poseł Kukiz’15 Elżbieta Zielińska jednoznacznie wsparła Ludomira Handzla, kandydata Koalicji Nowosądeckiej na prezydenta Nowego Sącza.


Dlaczego związana z "kukizowcami" poseł Elżbieta Zielińska postawiła właśnie na Ludomira Handzla?

Czytaj też Zielińska i Handzel staną na politycznym ślubnym kobiercu?

- Dla ugrupowania Kukiz ’15 zawsze ważniejsze od poparcia dla szyldu, jest poparcie konkretnego człowieka, zwłaszcza w wyborach samorządowych - powiedziała na konferencji prasowej, podczas której oficjalnie ogłosiła swoją decyzję. Jak  podkreślała Zielińska, ten już się sprawdził, bo miała okazję współpracować z Koalicją Nowosądecką przy raporcie dotyczącym bezpieczeństwa w mieście.

Czytaj też Co ma sikający rycerzyk do „sądeczanki”? Handzel kontra Piech na konferencji poseł Borowskiej [

Na spotkaniu posłanka zaprezentowała również trzech kandydatów na radnych , którzy wystartują z list komitetu wyborczego Koalicji Nowosądeckiej. To bliski współpracownik parlamentarzystki Maciej Prostko oraz Mariusz Smoleń Justyna Waśko.

Ludomir Handzel pytany na początku roku o wspólny start w wyborach samorządowych z "kukizowcami" unikał odpowiedzi, ale podkreślał wówczas, że sposób myślenia Koalicji Nowosądeckiej jest bliski wielu sądeczanom. Jak podkreśla, niektórzy z nich głosują w wyborach politycznych na PiS, niektórzy na PO, inni na Nowoczesną i na Kukiz`15.

- Wiele sądeczan dzieli, ale  wszystkich łączy brak Węgierskiej bis, stadionu dla sądeckich klubów sportowych, amfiteatru, stan Parku Strzeleckiego, rewelacyjnie działający darmowy Internet w Nowym Sączu, bulwary nad Kamienicą, baseny i aquaparki. Na to mamy wpływ lokalnie. Nie wchodzimy w politykę - mówi lider Koalicji.

[email protected] fot.J.B

Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu