Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
31/08/2019 - 10:05

Stary Sącz: Jan Duda, ojciec prezydenta RP walczy o senatorski fotel

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało pełną listę swoich kandydatów do Senatu. "Siódemką" jest na niej, pochodzący ze Starego Sącza, prof. Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Kandyduje on z okręgu nr 33 w Małopolsce i nie jest to jego pierwszy start.

Prof. Jan Tadeusz Duda pochodzi ze Starego Sącza, ale od wielu  lat mieszka w Krakowie. Jednak na Sądecczyźnie pozostało jego serce, tutaj ma rodzinę, którą często odwiedza. 

Ojciec prezydenta RP  jest inżynierem elektrotechnikiem, informatykiem i samorządowcem. Profesorem nauk technicznych, profesorem zwyczajnym Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Jan Tadeusz Duda nie po raz pierwszy kandyduje. W wyborach samorządowych 2014 roku, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego V kadencji.

W jesiennych wyborach parlamentarnych mieszkańcy Nowego Sącza oraz powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego wybiorą posłów spośród kandydatów w okręgu nr 14. Do podziału będzie tu 10 mandatów.

Natomiast do Senatu Nowy Sącz i powiat nowosądecki, wraz z powiatem gorlickim, znajduje się w jednomandatowym okręgu nr 37.

(MK) fot. aut. arch. Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)