Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
04/04/2024 - 08:10

Jan Radzik, kandydat na wójta gminy Grybów, o sobie i swym programie

Jan Radzik to jeden z najbardziej znanych mieszkańców Gminy Grybów. Strażak, członek rady parafialnej, były przewodniczący rady rodziców w LO Grybów, aktywny działacz Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”, założyciel koła SKT w Grybowie, zwycięzca plebiscytu „Sądeczanin 2016 Roku”, odznaczony przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalem Odzyskania Niepodległości oraz odznaczeniami lokalnymi. A teraz – kandydat w wyborach wójta Gminy Grybów. O sobie i swoich planach opowiada w rozmowie z Tomaszem Kowalskim.

 

Dlaczego podjął pan decyzję o starcie w wyborach wójta Gminy Grybów?
- Od 1990 roku jestem radnym naszej gminy. Przez te wszystkie lata pełniłem wszystkie funkcje. Byłem radnym, przez trzy kadencje członkiem zarządu gminy, przez dwie kadencje wiceprzewodniczącym rady, przez dwie kolejne kadencje jej  przewodniczącym.

Wiem zatem jak kierować gminą. Znam wszystkie sołectwa. Te wybory są bardzo ważne dla naszej wspólnoty. To od ich wyniku będzie zależało w jakim kierunku pójdzie nasza gmina. Ja i nasi kandydaci na radnych będziemy niebawem przedstawiać nasz program.

Zobacz też: Jan Radzik kładzie na stół umowę z wyborcami

Co Pan zaproponuje wyborcom? Jaki program?
- Jako kandydat na wójta gminy nie mam żadnych tajemnic. Pragnę zawrzeć z mieszkańcami umowę programową. W umowie tej jasno przedstawiam, jakie stawiam sobie cele:

  1. Dokończenie rozpoczętych inwestycji.
  2. Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
  3. Rozwój infrastruktury drogowej, w tym chodników.
  4. Inwestycje w obiekty szkolne, przedszkolne, remizy, domy wiejskie, obiekty sportowe, rekreacyjne, place zabaw, siłownie i tym podobne.
  5. Budowa basenu w Białej Niżnej wraz farmą fotowoltaiczną lub innymi ekologicznymi źródłami taniej energii na terenie byłego wysypiska na potrzeby basenu i innych obiektów gminnych.
  6. 10-godzinne przedszkola, prowadzone przez gminę Grybów.
  7. Zapewnienie godnych płac dla pracowników umysłowych i fizycznych zatrudnionych przez gminę Grybów.

Te wszystkie zadania wejdą do programu rozwoju naszej gminy.To ambitny program, zaplanowany na lata. Będziemy to realizować w oparciu o możliwości budżetowe i środki finansowe pozyskane z zewnątrz.

Z kim będzie pan realizował swój program?
- Zawsze byłem i jestem otwarty na innych ludzi. Potrzebujemy wzajemnego zrozumienia i szacunku. Musimy się wzajemnie szanować, dbać o własną tradycję, korzystać z dobrych przykładów, szanować pracę naszych poprzedników oraz mądrze i uczciwie współpracować dla dobra nas wszystkich. Po prostu sukces naszej gminy jest w naszych rękach.

A kiedy zaprezentuje pan kandydatów do rady gminy?
- Prezentacja nastąpi po rejestracji list. Idziemy do wyborów z zespołem ludzi o różnym doświadczeniu. Nasi kandydaci do rady to ludzie reprezentujący różne środowiska i organizacje. Porozumienie Samorządowe Gminy Grybów i Nasza Gmina Grybów to komitety powołane na czas wyborów. Oba komitety dają gwarancję, że nasza gmina w nadchodzącej kadencji będzie dobrze rządzona, a kandydaci z tych list będą brać czynny udział w życiu naszych wsi.

Będąc radnym gminy miałem okazję współpracować z wieloma osobami na różnych szczeblach: władzy gminnej, powiatowej, wojewódzkiej oraz parlamentu. Te wszystkie możliwości będę wykorzystywał dla rozwoju naszej gminy. Jest jeszcze dużo do zrobienia i jestem gotów wspólnie z radnymi pracować dla dobra naszej gminy. Dlatego bardzo proszę o zaufanie i oddanie swojego głosu na mnie i na naszych kandydatów. ([email protected]) Fot. Jan Radzik

(Materiał sfinansowany przez KWW Porozumienie Samorządowe Gminy Grybów)

Jan Radzik

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu