Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
17/03/2024 - 18:25

Nowy prezydent w Nowym Sączu? Zaskakujący rezultat sondy, głosowanie trwa

Kto będzie rządził Nowym Sączem po wyborach samorządowych? Póki co nie sposób tego przewidzieć. W naszej sondzie najwięcej mieszkańców poparło do tej pory Ryszarda Nowaka, Małgorzatę Belską i Ludomira Handzla. Głosowanie cały czas trwa.

Wybory samorządowe 2024

Pozostały ostatnie trzy tygodnie kampanii wyborczej. Już 7 kwietnia udamy się do urn wyborczych. Oprócz przedstawicieli do rad i sejmiku, wybierzemy również prezydentów/burmistrzów/wójtów. 

W Nowym Sączu głosować będziemy mogli na pięciu kandydatów ubiegających się o najważniejszy urząd w mieście. Zarejestrowani zostali: Ryszard Nowak, Ludomir Handzel, Iwona Mularczyk, Ryszard Wilk i Małgorzata Belska. Kto jednak według wygra?

Kto zostanie prezydentem Nowego Sącza?

Kilka dni temu zapytaliśmy o to naszych czytelników w specjalnie utworzonej sondzie. Wyniki, według stanu na niedzielne popołudnie, wyglądają niezwykle interesująco i z pewnością nieco zaskakują.

Najwięcej osób póki co zaznaczyło Ryszarda Nowaka (32 proc.) oraz Małgorzatę Belską (30 proc.). W takim układzie, to właśnie między nimi odbyłaby się ostateczna rozgrywka o zwycięstwo w II turze.

Niewielką stratę do prowadzącej dwójki ma jednak Ludomir Handzel. Jego wynik wynosi 28 proc. Daleko z tyłu jest natomiast Iwona Mularczyk (7 proc.) i Ryszard Wilk (3 proc.). Pierwsza trójka wyraźnie od nich odskoczyła. Co ciekawe, w sondzie, którą przeprowadziliśmy niedawno na ulicach Nowego Sącza, większość pytanych stwierdzała, że to Handzel wygra wybory.

Dodajmy, że na ten moment zagłosowało ponad 3900 osób. Sonda cały czas jest aktywna TUTAJ. Każdy może wybrać swojego faworyta. ([email protected], fot.: IM/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu