Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
05/09/2019 - 22:20

Caritas Polska-organizacją 2018 roku. Zakończenie XXIX Forum Ekonomicznego

Caritas Polska został laureatem nagrody Organizacji Pozarządowej 2018. Wyróżnienie wręczono podczas uroczystego wieczoru (5 września) zamykającego XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, który uświetnił występ artystów orkiestry Sił Zbrojnych Ukrainy.

XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju zakończył uroczysty wieczór, podczas którego  ogłoszono laureata nagrody Organizacji Pozarządowej Roku 2018.

Wyróżnienie otrzymała Caritas Polska, największa polska organizacja dobroczynna, rozwijająca inicjatywy między innymi na rzecz pomocy bezdomnym, ofiarom katastrof i rodzinom w potrzebie (np. Wigilijne dzieło pomocy dzieciom,  Rodzina Rodzinie).

W imieniu laureata nagrodę odebrał ksiądz Paweł Borowski, który przyjmując nagrodę odniósł się do roli jaką pełni Caritas: „Nie byłoby pomocy gdyby nie tysiące wspaniałych darczyńców i wolontariuszy, którzy po prostu z dobrego serca wspierają nasza działalność. (…) Dziękuję, że pomagacie nam pomagać”.

Ogłoszono również zwycięzców tegorocznej edycji Startup Session Elite: Biotts, Quottis i ChallengeRocket. Nagroda specjalna SGH trafiła do EcoTechSystems.

"Bardzo się cieszę, że po raz kolejny stworzyliśmy w Krynicy pewien mikroklimat, który inspiruje i motywuje do działania", powiedział Przewodniczący Rady Programowej Zygmunt Berdychowski zamykając tegoroczną edycję forum.

Wieczór uświetnił występ artystów orkiestry oraz zespołów pieśni i tańca, działających przy  Siłach Zbrojnych Ukrainy.

Muzycy, poza oficjalnymi uroczystościami w kraju, występują poza jego granicami, m.in. Austrii, Norwegii, Niemczech, Francji, Holandii czy Japonii.

W programie krynickiego koncertu znalazły się utwory ukraińskiej muzyki tradycyjnej, w nowych aranżacjach, wzbogacone o żywiołowe tańce.

(MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu