Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 kwietnia. Imieniny: Donata, Herminy, Rufina
17/01/2020 - 13:50

Mniszek przejezdny dla tirów? Marszałek Kozłowski: jestem realistą

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski był dziś gościem otwarcia dworca przesiadkowego w Starym Sączu i parkingu Park&Ride, który ma zrewolucjonizować funkcjonowanie komunikacji publicznej w Starym Sączu i gminach ościennych. Przy okazji zagadnęliśmy go możliwość podniesienia nośności drogi na potrzeby ruchu tranzytowego na przejściu granicznym z Mniszkiem nad Popradem na Słowacji. – Jestem realistą – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

Zobacz też: Dworzec autobusowy w Starym Sączu i parking Park&Ride już otwarte

Marszałek Witold Kozłowski prosto z otwarcia nowego dworca autobusowego w Starym Sączu zmierzał na spotkanie z władzami kraju Preszowskiego, na terenie którego znajduje się Mniszek a dalej przejście graniczne Mniszek – Piwniczna-Zdrój, z którego do dziś nie mogą korzystać tiry. I choć marszałek dyskutować miał z preszowskimi władzami również na tematy komunikacyjne, to podkreśla, że rozmowy na temat ruchu tranzytowego, czyli podniesienia tonażu w tym miejscu toczone są na szczeblu władz państwowych. Pytany o możliwość porozumienia odpowiada krótko: - Jestem w tej sprawie realistą.

Zobacz też: Nowe linie autobusowe w gminie Stary Sącz już od marca!

Dyskusja o przyszłości ruchu tranzytowego na Sądecczyźnie toczy się od wielu lat. I choć temat stworzenia możliwości szybkiego połączenia ze Słowację i w konsekwencji południem Europy dla przedsiębiorców z naszego regionu poruszany był już wielokrotnie na różnych szczeblach samorządowych, to nadal na pozytywne rozstrzygnięcie w tej sprawie widoków nie ma.

Więcej w materiale filmowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu