Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lutego. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
30/11/2022 - 21:35

Budowa kolejki gondolowej na Malnik ruszy za rok? Jest taka szansa

Władze Muszyny wkrótce wystąpią o decyzję środowiskową na budowę kolejki gondolowej na Malniku, a w przyszłym roku poszukają środków jej finansowania. Budowa powinna ruszyć pod koniec 2023 lub w 2024 roku.

Władze Muszyny niebawem wystąpią o decyzję środowiskową na budowę kolejki gondolowej na Malniku, a roku 2023 roku poszukają środków jej finansowania. 

-Proces był skomplikowany, wiązał się z ustaleniem trasy kolejki, ulokowania podpór, znalezienia działek pod nie. Ten temat mamy zamknięty. Wykupiliśmy tereny pod stację dolną i górną. To wszystko jest niezbędne do uzyskania decyzji środowiskowej.-wyjaśnia burmistrz Jan Golba. 

-Jesteśmy obecnie na etapie opracowania decyzji środowiskowej, mamy przygotowane studium ekonomiczne, tzn. czy jest to inwestycja opłacalna czy nie. A wynika, że jest to przedsięwzięcie opłacalne, które będzie przynosiło dochody.

Po uzyskaniu decyzji środowiskowej rozpocznie się przygotowywanie dokumentacji technicznej, pozwoleń na budowę i starania o środki.

-Będziemy się starać o środki w przyszłym roku, jak tylko zostaną uruchomione fundusze krajowe lub zagraniczne. Kolejka to produkt unikatowy i ciekawy, więc myślę, że środki pozyskamy na ten cel.-dodaje burmistrz. 

-Jeśli otrzymamy pozwolenia na budowę to trzeba się liczyć z tym, że prace ruszą pod koniec przyszłego roku lub w 2024 roku. Wszystko będzie zależało od tego, jak będzie postępować pozwolenie na budowę.

Natomiast po przetargu jest budowa wieży widokowej, której wyłoniono wykonawcę, więc zostanie wybudowana w przyszłym roku. (MK). fot. ilustracyjne (MK).Dziękujemy za przesłanie błędu