Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
16/08/2016 - 11:15

Gródek nad Dunajcem ma połączenie z Krakowem! Będzie następne w niedziele?

Po czterech miesiącach testów wiadomo, że podtrzymana zostanie linia Korzenna - Grodek nad Dunajcem - Kraków. Jest tak dobrze, że przewoźnik nie wyklucza uruchomienia jeszcze jednego autobusu w niedzielę.

Po wielu miesiącach przestoju w ślad za negocjacjami z Urzędem Gminy miejscowy przewoźnik przywrócił połączenie Gródka z Krakowem.

- Jedno połączenie jest do południa, drugie po południu - informuje Andrzej Wolak z Urzędu Gminy w Gródku nad Dunajcem.

Autobus jedzie z Korzennej, przez Gródek nad Dunajcem, Zakliczyn, Wojnicz i Brzesko.

Linię obsługuje firma przewozowa mieszkańca gminy i zarazem sołtysa Jelnej Ryszarda Małka.

- Połączenia się sprawdziły, są rentowne i mieszkańcy rzeczywiście z nich korzystają. W tygodniu są po dwa, w niedzielę jedno i nie wykluczam, że w ten dzień trzeba będzie jeszcze coś dołożyć - komentuje Małek.

Czy jest zatem szansa na kolejne linie?

Zobacz też: Mieszkańcy Sądecczyzny odcięci od świata? Z Gródka daleko nie zajadą

- Mi zależy przede wszystkim na tym, żeby z moich usług korzystali nasi miejscowi mieszkańcy. Łatwo coś uruchomić, ale potem jest bardzo niedobrze to likwidować. Powiem szczerze, że nawet za komuny Gródek nie miał tylu połączeń co teraz. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony - obrazuje perspektywy przewoźnik zastrzegając, że nawet Jelna, jego rodzinna miejscowość doczekał się w końcu bezpośredniego transportu bezpośrednio do Gródka nad Dunajcem.

A połączenia z Nowym Sączem? Tu prym wiodą prywatne auta, przewoźnik na takiej linii raczej nie zarobi, więc nie ma szans by po godzinie 20.20, kiedy odjeżdża ostatni obecnie autobus Nowy Sącz - Gródek pojawiły się w rozkładzie kolejne. 

ES [email protected] Fot. ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)