Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
19/12/2018 - 16:00

Koniec koszmaru kierowców w tunelu w Ptaszkowej. Kolej bierze się za remont

Urwane lusterka, wgniecione karoserie, tak nierzadko kończy się przejazd pod wiaduktem w Ptaszkowej. Wąski, niski, a na dodatek lekko skręcający tunel w Ptaszkowej od lat jest zmorą kierowców. Od lat lokalny samorząd zabiegał o to, żeby kolej przebudowała licząca sto lat kamienną konstrukcję. Jakiś czas temu Polskie Linie Kolejowe zapowiadały, że zabiorą się za inwestycję. Teraz słowa przeszły w czyny. Właśnie została podpisana umowa na remont tunelu.

Wiadukt jest niski i wąski. Większe auta z trudem mieszczą się pod wąskim sklepieniem.  Dwa na raz nie przejadą. Ocierając się o siebie. Ten koszmar trwa całe lata - skarżą się kierowcy.

Koszmar ma się skończyć. Polskie Linie Kolejowe, właśnie podpisały umowę na przebudowę wiaduktu. Jego modernizacja będzie kosztować blisko 6 milinów złotych. Prace maja się rozpocząć w trzecim kwartale przyszłego roku.

Czytaj też Kolej Podłęże-Piekiełko: dlaczego ten przetarg może potrwać do końca świata

- Obiekt zostanie całkowicie przebudowany, co usprawni nie tylko ruch kolejowy, ale także drogowy - mówi Dorota Szalacha z biura prasowego PKL. -  Wiadukt zostanie trzykrotnie poszerzony, z czterech do dwunastu metrów, co umożliwi samochodom  jazdę w obu kierunkach, po dwóch pasach ruchu. Do dyspozycji pieszych będą dwa chodniki  o szerokości dwóch metrów.

Przebudowa wiaduktu w Ptaszkowej, to kolejna inwestycja PLK na trasie Tarnów – Muszyna. W tym roku, pomiędzy Grybowem a Kamionką Wielką, zakończyły się prace warte 70 mln zł.

Czytaj też Znowu otwierają serpentyny na Juście, ale nie dla wszystkich  

Od lipca  pasażerowie korzystają z wygodniejszych peronów w Grybowie, Ptaszkowej i Mszalnicy, a pociągi jeżdżą zmodernizowanym torem. Zwiększył się sie też poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych - dodaje Dorota Szalacha.  

Kolej szykuje się też do następnych inwestycje za 56 mln zł  na odcinku Grybów – Kamionka. W planach jest wymiana torów, przebudowa peronu w Mszalnicy i przejazdów kolejowych.  

[email protected] fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020