Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
11/09/2018 - 10:40

Korzenna zwycięzcą turnieju gmin Beskidu Sądeckiego

Trzynasta edycja Turnieju Gmin Beskidu Sądeckiego zakończyła się dla gminy Korzenna sukcesem.

Reprezentanci gminy Korzenna rywalizowali z innymi w zawodach sprawnościowych, konkursie wiedzy i przygotowując stoisko z regionalnymi potrawami.

Wójt gminy Leszek Skowron dopingował swoją ekipę, która nie oszczędzała się w żadnej konkurencji. Najpierw zawodnicy zmagali się w konkurencji dmuchania balonów na czas oraz biegu z jajkiem na łyżce. Następnie uczestnicy mogli pochwalić się swoją wiedzą o Sądecczyźnie.

Stoisko z regionalnymi potrawami zrobiło wielkie wrażenie na jurorach i dostało najwyższe oceny. Wszystkim podobały się zarówno dekoracje jak i domowe wypieki takie jak powidła ze śliwek i orkiszowy chleb na kapuście.

O ostatecznym zwycięstwie  gminy Korzenna przesądził występ Wiktorii Kołodziej, która zaprezentowała dwie piosenki. Z racji tego, że nie wszystkie rywalizujące gminy wystawiły swoich reprezentantów, Korzenna jako jedna z nielicznych zyskała dodatkowe punkty, wychodząc tym samym na prowadzenie.

 Drugie miejsce w turnieju zajęła gmina Grybów natomiast trzecie gmina Stary Sącz. Impreza towarzyszyła Mistrzostwom Nowego Sącza w Grillowaniu. Inicjatorem i głównym organizatorem obydwu jest Artur Czernecki, prezes Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi.

k.kosiba@sadeczanin.info Fot. UG Korzenna

Korzenna wygrała Turniej Gmin Beskidu Sądeckiego [ZDJĘCIA]
Reprezentanci gminy Korzenna spisali się na medal i uzyskali pierwsze miejsce w Turnieju Gmin Beskidu Sądeckiego.


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021