Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
20/06/2013 - 12:10

Mniejsze wydatki, większe dochody. Absolutorium dla burmistrza

Rada Miejska w Starym Sączu udzieliła wczoraj (19 czerwca) absolutorium burmistrzowi Jackowi Lelkowi za rok 2012.
Uchwała budżetowa Rady Miejskiej w Starym Sączu na rok 2012 zakładała dochody w kwocie 57 mln 447 tys. zł, a wydatki na poziomie 80 mln 978 tys. zł. Ostatecznie (po dokonywanych w ciągu roku zmianach) na dzień 31 grudnia 2012 roku dochody wynosiły 64 mln 84 tys. i zostały zrealizowane w kwocie 63 mln 677 tys. (99,37 proc.), natomiast plan wydatków wynosił ostatecznie 69 mln 416 tys i został wykonany w kwocie 63 mln 897 tys. (92 proc.). Zadłużenie z tytułu zaciągniętych kredytów długoterminowych i pożyczek wynosił 4 mln 143 tys. co daje 7,34 proc. (przy dopuszczalnym progu 60 proc.).
Po zapoznaniu się z wnioskami Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz opiniami Komisji Budżetowej i Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Starym Sączu za udzieleniem absolutorium Burmistrzowi głosowali wszyscy obecni w sali obrad radni. W ich imieniu gratulacje złożyła Jackowi Lelkowi Ewa Zielińska – przewodnicząca Rady Miejskiej.
- W ubiegłym roku mówił pan, że przyjmuje to absolutorium połowicznie, ponieważ wtedy dopiero przejmował pan władanie miastem. Natomiast budżet w 2012 roku realizował pan w całości. Widzimy tego efekty. Plan dochodów zrealizowany został w 99 procentach, wydatków w 92 procentach, a zadłużenia zazdroszczą nam sąsiednie gminy. Patrzy pan obiektywnym okiem na trudne problemy naszego społeczeństwa i w tym może liczyć na nasze pełne poparcie – mówiła.
Jacek Lelek dziękował Radzie Miejskiej, pracownikom Urzędu Miejskiego i skarbnik gminy Stanisławie Chodorowicz za wspólną pracę.
- Dzięki temu w tej naszej Małej Ojczyźnie możemy rozwiązywać problemy mieszkańców, a nie tracić energii na ambicjonalne podchody. Budżet na rok 2012 był przygotowany przez pana posła Cyconia, ja go tylko realizowałem. Ciesze się, że nawiązujemy do tych tradycji poprzedniego burmistrza: duże wydatki, duża nadwyżka operacyjna, która jest niezwykle istotna, oszczędne gospodarowanie, a przede wszystkim unikanie zadłużenia – powiedział Jacek Lelek.
Gratulacje złożyli także Marian Kuczaj – radny powiatu nowosądeckiego i, w imieniu posła Andrzeja Romanka, dyrektor jego biura poselskiego Michał Mółka

(KB)
fot. W. Waliszewski


Dziękujemy za przesłanie błędu