Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
06/10/2018 - 15:35

Most heleński pnie się do góry. Na rondach praca też nie ustaje [ZDJĘCIA]

Na budowie mostu heleńskiego w Nowym Sączu codziennie coś się zmienia. Prace, w szybkim tempie posuwają się do przodu. Od strony ruin zamku rozpoczął się montaż stalowego łuku.

Elementy przywożone są na plac budowy potężnymi tirami ulicą Tarnowską. Transporty docierają do miasta nad ranem. Montaż łuków jest bardziej zaawansowany po drugiej stronie Dunajca na terenie zalewowym na osiedlu Helena. W przyszłym tygodniu rozpocznie się tam podwieszanie stalowych lin, które połączą elementy łuku z rusztem.

Na placu budowy codziennie słychać odgłosy spawania i pracy różnorodnych maszyn.

Równolegle wykonawca prowadzi prace na dawnym skrzyżowaniu pod zamkiem - dziś już rondzie, a także na Helenie, gdzie powstaje drugie, mniejsze rondo.

- Na rondzie pod zamkiem skupiamy się obecnie na pracach związanych z budową infrastruktury - mówi Sebastian Nowak, kierownik budowy. - Chodniki zostały już ułożone, oświetlenie jest zainstalowane. Do końca miesiąca powinniśmy zakończyć na tym rondzie wszystkie roboty. Mam tu na myśli m.in. montaż barier energochłonnych i oznakowania.

Dopiero po zwiezieniu od strony zamku wszystkich stalowych elementów mostu wykonawca będzie mógł przystąpić do wylewania na rondzie ostatniej warstwy nawierzchni tzw. warstwy ścieralnej.

Budowa małego ronda na Helenie też postępuje naprzód.

- Prace ziemne już zakończyliśmy - dodaje kierownik budowy. - Teraz przekładane są sieci energetyczne i inne.

Rondo na osiedlu Helena ma być wybudowane i oddane do użytku w ciągu 1,5 miesiąca.

[email protected], fot. IM.

Most heleński w Nowym Sączu

Most heleński w Nowym Sączu
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik