Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
24/04/2018 - 13:50

Na co kolej wydaje 60 mln na trasie z Tarnowa do Muszyny [ZDJĘCIA]

Wymiana torów, rozjazdów, przebudowa wiaduktów peronów, i przejazdów kolejowo-drogowych… za taki generalny remont zabrała się kolej na trasie Tarnów – Muszyna. Na inwestycję przeznaczono ponad 60 mln zł.

Podróżni już korzystają z odnowionych peronów na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica, które zostały wyposażone w nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne - informuje o przebiegu inwestycji Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK

- Jest też lepsze oświetlenie oraz oznakowanie. Zamontowano także system dotykowy dla osób niedowidzących. W połowie tego roku do dyspozycji pasażerów będą kolejne przebudowane obiekty, które ułatwią korzystanie z komunikacji kolejowej.

Czytaj też Nowa linia kolejowa Podłęże-Piekiełko o krok bliżej. Optymizm wymieszany z katastrofą

Praca wre na odcinku z Grybowa  do Kamionki Wielkiej, gdzie PLK wymieniane są tory rozjazdy i elementy sieci trakcyjnej. Trwa przebudowa peronów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz obiektów inżynieryjnych i przejazdów kolejowo-drogowych.

Na ostatniej prostej jest już remont mostu nad rzeką Białą w Grybowie. Będą lepsze podróże w Beskidy trasą Tarnów – Muszyna. Na inwestycję przeznaczono ponad 60 mln zł. Podróżni korzystają już z odnowionych peronów w Ptaszkowej i Mszalnicy. Będzie przebudowany wiadukt kolejowy w Nowym Sączu.

Na ostatniej prostej jest już remont mostu nad rzeką Białą w Grybowie.

To ważny punkt inwestycji na trasie Tarnów – Muszyna. Obiekt o długości 137 m ma 6-przęseł. Jest odnowiony, wzmocniony i zabezpieczony przed korozją. Przy filarach umacniane są brzegi rzeki - mówi rzeczniczka.

Czytaj też Grybów: Tego mostu kolejowego niedługo już nie poznasz

W kolejce do remontu czeka wiadukt w Nowym Sączu przy ulicy Zielonej, który będzie bezpieczniejszy nie tylko dla pociągów, ale także dla samochodów.  
- Dzięki inwestycji wiadukt będzie wyższy i szerszy. Jego wysokość wyniesie wysokość 4,20 metra a szerokość 10 metrów. Auta pojadą  po dwóch  pasach ruchu o szerokości 3 metrów. Wygodniejsze przejście zyskają też piesi. Remont obejmuje też budowę nowych podpór i przęseł.  Na razie rozpoczęła się przebudowa torów w rejonie wiaduktu.

Inwestycje między Grybowem a Kamionką Wielką zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym a także drogowym. Zapewni go przebudowa 22 przejazdów kolejowo-drogowych min.  w Grybowie, Ptaszkowej, Białej Wyżnej, Mszalnicy. Nowa nawierzchnia jezdni usprawni przejazd samochodów i ruch pieszy.

Prace na trasie Tarnów – Muszyna, obejmują też 28 obiektów inżynieryjnych, w tym 5 wiaduktów i 4 mosty. Szybsze podróżowanie na trasie zapewni wymiana ok. 19 km torów.
W sumie na inwestycje PKP PLK przeznaczy ponad 60 mln zł.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. PKP PLK

Na trasie kolejowej z Tarnowa do Muszyny remontują na całego
Fotogaleria


Dziękujemy za przesłanie błędu