Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
16/01/2022 - 15:45

Nowy sposób na niezaszczepionych na covid. Zakaz sprzedaży alkoholu. Podziała?

Nie pomagają apele lekarzy i wirusologów, nie pomagają budzące grozę statystyki, które mówią, że to oni trafiają do szpitali pod respiratory i że to wśród nich pandemia zbiera śmiertelne żniwo. Szczepić się nie chcą. Czy skutecznym sposobem na opornych w Polsce może być zakaz sprzedaży alkoholu tym, którzy nie zamierzają przyjąć preparatu?

Czytaj też Jak prezes Fakro, Ryszard Florek, w Sączu dzieli bogactwo 

Po taki niekonwencjonalny środek w walce z pandemią sięgnął premier kanadyjskiej prowincji Francois Legualt. W Quebecu zostanie wprowadzony specjalny podatek, który będą musieli płacić tylko ci, którzy nie zaszczepili się na covid.  Mało tego, nie będą mogli kupić alkoholu, a także marihuany, która jest legalna w tej prowincji.

Czy to mógłby być sposób na opornych w Polsce? O tę kwestię w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski był pytany prof. Andrzej Horban, szef rady medycznej przy premierze.

Jego zdaniem zakaz alkoholu zapewne skłoniłby część Polaków do zaszczepienia się, ale profesor nie ma wątpliwości co do tego, że rodacy szybko znaleźliby sposób na jego obejście. – To mogłoby przynieść pewien efekt. Tylko że na Podlasiu znają sposoby, jak ominąć tego typu zakazy – stwierdził Horban.

Czytaj też Ceny gazu wykończą piekarnie w Nowym Sączu. Nas wykończą ceny chleba 

Z najnowszych danych ministerstwa wynika, że odsetek zaszczepionych co najmniej jedną dawką wynosi w Polsce 57,46 proc. W pełni zaszczepieni stanowią 49,02 proc. całego społeczeństwa. ([email protected]), Fot. Iga MichalecDziękujemy za przesłanie błędu