Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
06/08/2018 - 11:55

Ochotnicze Straże Pożarne z dotacjami wygranymi w konkursie

W konkursie "Małopolskie Remizy 2018" o dotacje na dofinansowanie strażnic, dofinansowanie otrzymało 6 jednostek staży pożarnej z powiatu nowosądeckiego, w tym jedna z najmniejszych w regionie - OSP w Mochnaczce Wyżnej.

Konkurs "Małopolskie Remizy" organizowany jest już po raz 10. Wygrane jednostki mogą pieniądze przekazać na remonty i modernizacje swoich strażnic, kupno samochodów, sprzęt ratowniczy i odzież ochronną. Wszystko to ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa mieszkańców Małopolski.

-Strażacy z ochotniczych straży pożarnych swoją codzienną postawą udowadniają, że można robić coś dla innych nie oczekując niczego w zamian. Wyjeżdżając na każdą akcję poświęcają swój wolny czas, aby nieść pomoc, a angażując się w różne inicjatywy pokazują, że są ważną częścią lokalnych społeczności - powiedział marszałek województwa Jacek Krupa podczas wręczanie dofinansowań, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Podczas tej gali Mochnaczkę Wyżną reprezentował burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko oraz prezes OSP Władysław Gorczowski. Tej liczącej niespełna 500 mieszkańców wsi, udało się uzyskać niemal 20 tys. dofinansowania na remont remizy.

Pozostali nagrodzeni z powiatu nowosądeckiego to, OSP w Krasnym Potockim, Kadczy, Miliku, Głębokim i Juraszowej. Podczas wszystkich edycji trwania konkursu na dofinansowanie ochotniczych straży pożarnych województwa małopolskiego, wydano niemal 30 mln złotych.

(KS) fot. autor/UMWMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)