Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
21/01/2017 - 08:45

Po co trzy gminy dobierają się do jednej dziurawej drogi?

Samorządowcy z Korzennej, Gródka nad Dunajcem i Zakliczyna chcą remontować łącząca dwa powiaty i trzy gminy drogę Jamna-Podole Górowa–Bukowiec. Podpisali porozumienie, w którym deklarują, że wspólnie będą się starać się o pieniądze na remont trasy.

Zdaniem samorządowców, remont drogi przyniesie ożywienie ruchu turystycznego, bo trasa z Ciężkowic przez Bobową do Jamnej, rezerwat przyrodniczy w Bukowcu to miejsca, szczególnie chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców Sądecczyzny, ale także innych regionów Polski.

Przeczytaj Korzenna jakiej nie znacie. Z diabłem w tle

Remontu wymaga ponad kilometr drogi. Potrzeba na to blisko pół miliona złotych. Samorządowcy chcą zmodernizować trasę do końca listopada tego roku.Podjęcie wspólnej inicjatywy ma być dodatkowym argumentem na rzecz wsparcia drogowej inwestycji ze strony instytucji zewnętrznych.

Przeczytaj też Korzenna wabi szlakiem rodzinnej turystyki weekendowej

– Mieszkańcy od dawna czekają na sfinalizowanie prac, które znacznie ułatwia komunikację pomiędzy gminami –podkreślają samorządowcy. W przypadku gminy Korzenna prace powinny objąć odcinek o długości niespełna 600 metrów.

(ami), Fot. UMiG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI