Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
13/08/2013 - 12:40

Rewolucja w górach: nowoczesne schroniska przyciągają turystów

Dostęp do multimediów, tarasy widokowe, nowe sanitariaty - schroniska PTTK podniosły standard usług i walczą o turystów.
Schroniska górskie zawsze kojarzyły się z niezwykłą atmosferą, ale niekoniecznie z atrakcyjnym standardem.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów PTTK zmodernizowało górskie obiekty. Przez dwa lata trwały intensywne prace modernizacyjne w ramach projektu „Zielone schroniska” w paśmie Beskidów-Gorców-Pienin.
Współczesny turysta ma znacznie wyższe oczekiwania, liczy się standard sanitariatów czy dostęp do multimediów. Nasze schroniska muszą nadganiać standardy europejskie żeby przyciągać turystów - ale co równie ważne- te zmiany muszą iść w parze z zachowaniem dotychczasowego charakteru i niepowtarzalnej atmosfery górskich schronisk – mówi Małgorzata Pawłowska-Florian, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.
Dziś w Beskidzie Sądeckim jest nowocześnie, bezpiecznie i ekologicznie. Obiekty zostały wyposażone w kolektory słoneczne, dzięki którym nie trzeba spalać drewna, oczyszczalnie ścieków i nowoczesne sanitariaty. Turysta może zasięgnąć wiedzy w bazie multimedialnej, skorzystać z pralni i suszarni, wziąć prysznic w łazienkach o wysokim standardzie, gdzie woda podgrzewana jest energią słoneczną i odpocząć z kubkiem kawy podziwiając panoramę gór z widokowego tarasu.
Projekt "Zielone Schroniska" ma zrewolucjonizować standard oferowanych usług, gospodarze obiektów PTTK zgodnie przyznają, że inwestycje są konieczne, by ożywić ruch w Beskidzie Sądeckim.

Modernizacja schronisk w paśmie Beskidów- Gorców – Pienin kosztowała 6,5 mln zł. Za fundusze pozyskane głównie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego zmodernizowano jedenaście obiektów na terenie Beskidu, Pienin i Gorców. Schroniska na: Hali Łabowskiej, Jaworzynie, Przehybie, Nad Wierchomlą, na Maciejowej, Starych Wierchach, Turbaczu, Luboniu Wielkim, Markowych Szczawinach, Leskowcu i Hali Krupowej.

ZEM
fot. PTTK






Dziękujemy za przesłanie błędu