Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
03/11/2019 - 05:50

Rozbudowany Park Zdrojowy w Muszynie zachęca do jesiennych spacerów

Na Zapopradziu w Muszynie widać efekty końcowe rozbudowy Parku Zdrojowego. Powstałe nowe alejki i stawy rekreacyjne zachęcają do jesiennych spacerów. Na wiosnę przyszłego roku woliery zasiedlą ptaki, wśród nich czarne i białe łabędzie. Dzięki tej inwestycji, ukończonej 31 pażdziernika uzdrowisko wzbogaciło się o nową strefę dla turystów i kuracjuszy.

Magiczny Ogród, położony przy Pijalni Antoniego, wraz ze stawami rekreacyjnymi stanowi część Parku Zdrojowego „Zapopradzie”. Wzorowany jest na greckich i rzymskich kompozycjach, z posągami oraz stelami. W swoim zamiarze ma przenieść zwiedzających w krąg kultury antycznej.

W tym roku park rozbudowywano, prace zakończono pod koniec października. Powstał staw rekreacyjny,  o nieregularnej linii brzegowej, odzwierciedlający naturalne rozlewisko i roślinność, gdzie znajdą miejsce   żaby, traszki oraz wodne ptactwo.

W przyszłym roku woliery zasiedlą takie ptaki, wśród nich czarne i białe łabędzie. W kolejnych latach pojawią się także ogrody bajkowe dla dzieci. Wokół stawu są tereny z alejkami spacerowymi, jest też fontanna, molo i kładka.

Posadzono roślinność, zainstalowano system nawadniania, ustawiono ławki, stoliki, kosze, kamienne dekoracje: figury, donice, wazy itp., oświetlenie parkowe. Całość terenu została utwardzona  i zamontowany monitoring. Inwestycję dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin a dziećmi.

W ten sposób muszyńskie uzdrowisko zyskało kolejną atrakcję turystyczną o powierzchni ok. 3 ha na.

(MK) fot. aut. 

Rozbudowany Park Zdrojowy w Muszynie zachęca do jesiennych spacerów
Na Zapradziu w Muszynie widać już efekty końcowe rozbudowy Parku Zdrojowego. Powstałe nowe alejki i stawy rekreacyjne zachęcają do spacerów. Na wiosnę przyszłego roku woliery zasiedlą ptaki, wśród nich czarne i białe łabędzie. Dzięki tej inwestycji uzdrowisko wzbogaciło się o nową strefę dla turystów i kuracjuszy.


Dziękujemy za przesłanie błędu