Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
08/04/2019 - 09:50

Ruszył Europejski Kongres Samorządów. Wszystkie drogi prowadzą dziś do Krakowa

Sesje plenarne, kilkadziesiąt debat, warsztaty i prezentacje poświęcone między innymi zagadnieniom związanym z gospodarką, innowacjami, finansami i środowiskiem - tak zapowiada się Europejski Kongres Samorządów, który właśnie wystartował w Krakowie. Wydarzenie relacjonują największe ogólnopolskie media, także serwis Sądeczanin.info.

To kolejna, po Forum Ekonomicznym, prestiżowa konferencja Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. Stanowi platformę wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych i elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Czas i kontekst Europejskiego Kongresu Samorządów, który w tym roku doczekał się już piątej edycji jest szczególny ze względu na spodziewane pierwsze podsumowania dotychczasowej pracy wybranych przed kilku miesiącami lokalnych władz. Ponadto, format tego największego w Europie Środkowo – Wschodniej spotkania samorządowców umożliwia  dyskusję w szerszym kontekście, dotyczącą nie tylko wyzwań, z jakimi mierzą się samorządy w Polsce i w Europie, ale także obszarów, w jakich potrzebna jest współpraca z władzą centralną, przedsiębiorcami,  jednostkami naukowymi i organizacjami pozarządowymi. 

W tym roku w Europejskim Kongresie Samorządów  bierze udział  blisko 2 tys. uczestników z niemal 40 krajów świata. Liczne, ponad stuosobowe grono dziennikarzy relacjonuje ponad 70 wydarzeń, które znajdują się w programie, w tym bloki programowe, panele, warsztaty, wykłady, prezentacje i „historie sukcesu”. Wśród najważniejszych punktów programu jest także gala wręczenia nagród w konkursie na najlepszych samorządowców.

Konferencja potrwa dwa dni. Odbywa się Centrum Kongresowym ICE Kraków .

[email protected] fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020