Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
02/08/2018 - 18:50

Stary Sącz: Kolejne cztery sołectwa dostaną kanalizację. Które?

Na ostatniej sesji radni dali władzom gminy Stary Sącz zielone światło dla rozszerzenia projektu budowy kanalizacji na terenie gminy. Dzięki tej decyzji jest szansa, że kanalizacja wybudowana zostanie również w Mostkach, Moszczenicy Wyżnej, Moszczenicy Niżnej i Gołkowicach Dolnych.

Przypomnijmy. Stary Sącz już realizuje projekt skanalizowania Starego Sącza, który obejmie zachodnią część miasta. Projekt opiewa na 26 mln zł a lwia część tej kwoty pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zobacz też: Stary Sącz: Dla wolontariuszy psychiatra a dla kierownika schroniska adwokat?

Teraz władze gminy zadecydowały o rozszerzeniu projektu na kolejne cztery sołectwa. By można było mówić o konkretach, datach rozpoczęcia prac potrzebna jest najpierw zgoda wspomnianego Funduszu i kolejne 35 mln 600 tys. zł.

Zobacz też: Stary Sącz: wszystko, co chcecie wiedzieć o budowie kanalizacji jest tu

 - Budowa kanalizacji to dla nas rzecz strategiczna i chcemy, by jak najwięcej mieszkańców mogło skorzystać z tego dobrodziejstwa. Skorzystać dla zdrowia, dla ochrony środowiska, dla wygody i dla uatrakcyjnienia naszej gminy. Zobaczymy, czy nam się uda, na razie złożymy wniosek o dofinansowanie. Koniunktura jest dobra i chcemy ją wykorzystać – podkreślał na sesji burmistrz Jacek Lelek.

Dlaczego wybrano akurat Mostki, Moszczenicę Wyżną, Moszczenicę Niżną i Gołkowice Dolne? Bo przy przyznawaniu pieniędzy unijnych, a przede wszystkim rozszerzaniu projektów brana jest pod uwagę również ich spójność. Wszystkie wymienione miejscowości graniczą ze sobą i przede wszystkim ze Starym Sączem, co pozwoli na budowę wspólnego,  jednolitego systemu kanalizacyjnego.

ES [email protected] Fot.: UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI