Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
13/02/2014 - 09:40

Stary Sącz: Modernizacja drogi gminnej i mostu w Gołkowicach

Tak jak informowaliśmy droga od ronda w Starym Sączu do mostu w Gołkowicach przejdzie gruntowną modernizację. Gmina już rozpisała przetargi, które mają wyłonić wykonawców inwestycji.
Na modernizację drogi gminnej Stary Sącz – rondo – Gołkowice gmina pozyskała 2,98 mln złotych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”. Wkład własny ma wynieść drugie tyle – 2,99 mln zł. W ramach projektu, oprócz modernizacji drogi, ma zostać przeprowadzony remont mostu na rzece Dunajec w Gołkowicach.
Projekt gminy Stary Sącz zakłada przebudowę skrzyżowania w formie ronda w Gołkowicach Dolnych, skrzyżowania z ul. Źródlaną, przebudowę poboczy, wykonanie ścieżki rowerowej i chodników na niektórych odcinkach, wzmocnienie nawierzchni jezdni na wiadukcie kolejowym oraz na odcinku drogi w Gołkowicach Dolnych poprzez frezowanie, ułożenie geosiatki i wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej z mieszanki mineralno-bitumicznej, montaż poręczy separujących przy chodnikach oraz remont obiektu mostowego na rzece Dunajec długości 150 mb. Zakres robót obejmuje również poprawę odwodnienia drogi w Gołkowicach Dolnych.
Gmina już rozpisała przetargi, które mają wyłonić wykonawców inwestycji. Remont mostu ma zostać przeprowadzony do 31 sierpnia 2014, zaś modernizacja drogi do 31 października 2014 roku.

(KB)
fot. arch. zdjęcie ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu