Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
22/10/2012 - 11:28

Sukces Newagu i Konieczka: nagroda od „Wprost”

Nowosądecki Newag znalazł się wśród 20 polskich firm wyróżnionych przez tygodnik „Wprost” za stawianie na nowoczesność. - Ryzyko, żeby zamiast na naprawę starego taboru postawić na produkcję własną się opłaciło - cieszył się prezes zarządu nowosądeckiej spółki Zbigniew Konieczek, który odebrał statuetkę Innowatora 2012 podczas gali w Królewskich Łazienkach.
Za co ta nagroda? „Wprost” najpierw przygotował ranking opierając się na liście 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce opracowanej przez zespół naukowców z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. Na jej podstawie dokonano wyboru firm, które uznały za liderów innowacji w wybranych, kluczowych i przyszłościowych sektorach gospodarki: farmacji, energetyce, przemyśle, budownictwie, usługach dla biznesu oraz mediach i telekomunikacji.
Newag znalazł się w pierwszej trójce w kategorii ”przemysł”, obok firm KGHM Polska Miedź i Famur. Nagrodę odebrał osobiście Zbigniew Konieczek, prezes Newagu.
- Startem w nowoczesność była dla nas prywatyzacja w 2006 roku oraz w sumie ryzykowna decyzja, że zamiast na remontach taboru kolejowego chcemy się skupić na budowie portfolio własnych lokomotyw i wagonów, tramwajów i innych pojazdów szynowych. Dziś zatrudniamy 200 inżynierów, a nasza najnowsza lokomotywa wielosystemowa wzbudza wielkie zainteresowanie rynku. Inwestowanie w innowacyjne produkty pozwala nam zaistnieć na zagranicznych rynkach, gdzie konkurujemy z liderami branży – oświadczył prezes Konieczek.
Uroczysta gala odbyła się w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

BOS
Fot: archiwum Newag
 


Dziękujemy za przesłanie błędu