Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 maja. Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
19/10/2022 - 19:55

Dodatek mieszkaniowy: як українцям отримати допомогу на оренду житла в Польщі

Українці в Польщі, які перебувають у складній фінансовій ситуації, можуть подати заяву на отримання субсидії від влади Польщі. Йдеться про субсидію на житло (Dodatek mieszkaniowy).

Субсидія на житло (Dodatek mieszkaniowy) – це форма допомоги людям, які мають труднощі зі сплатою поточної плати за житло. Кошти виділяються місцевою владою. Програма є досить хорошою підтримкою українцям, які вже орендують житло в Польщі або збираються це зробити.  
Польська субсидія розрахована на погашення витрат за оренду (якщо йдеться саме про орендоване житло) та комунальні платежі, адміністративні збори тощо. 

Хто з українців може отримати фінансову допомогу

Подати заявку на фінансову підтримку можуть громадяни України, які винаймають житло (за наявності договору оренди) або проживають у власному помешканні. 

Також важливою умовою для нарахування субсидії є неплатоспроможність винаймача (винаймачів). Якщо заявник проживає один, то його сукупний дохід не повинен перевищувати 2265,01 злотих. Якщо це родина, то середній дохід на місяць на одну особу не має бути вищим за 1698,76 злотих. Ці ж вимоги діють і в тому разі, коли в помешканні спільно проживають люди, які не є родичами. До розгляду беруться доходи за останні три місяці. 

Сума субсидійних виплат не може бути більшою, ніж 1500 злотих і не може перевищувати 70% від загальної суми витрат. Термін виплат складає 6 місяців. 
Кошти можуть надходити або на рахунок орендодавця або на рахунок того, хто винаймає житло.  

Читайте також: У Польщі українці зможуть пройти курси від Amazon: як взяти участь в освітній програмі

Що потрібно для подачі заяви

Подати заявку на отримання допомоги на оренду житла можна в органах місцевого самоврядування. Питаннями щодо надання допомоги Dodatek mieszkaniowy займаються безпосередньо місцева адміністрація. Для подачі заяви необхідні наступні документи:

  • заява, (зразок);

  • довідку, що показує розмір плати за житло;

  • документ на право користування житлом (право власності, орендний договір тощо);

  • довідка про доходи осіб, що проживають в помешканні, за останні три місяці.







Dziękujemy za przesłanie błędu