Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 maja. Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
31/03/2022 - 14:15

Українці у Польщі можуть безкоштовно вакцинуватися

З початку вторгнення Росії в Україну до Польщі прибуло понад 2 мільйона біженців. Перше і найважливіше завдання – надання гуманітарної допомоги. Інше – забезпечення безпеки в умовах пандемії, коли коронавірус все ще викликає тисячі інфекцій. На допомогу приходять щеплення, закликані фахівцями. Позицію з цього приводу зайняв і МОЗ.

​Польська влада хоче забезпечити безпекою людей, які приїжджають до  країни з охопленої війною України. У той час, коли Польща приймає велику кількість біженців, особливо важливо, щоб якомога більше людей було вакциновано, щоб хвороба не поширювалася, - наголошують в МОЗ. Пандемія коронавірусу в Польщі повільно вщухає, але все ще реєструється кілька сотень смертей від COVID-19 щодня, і щодня реєструється кілька тисяч нових випадків зараження.

Про те, що пандемія COVID-19 все ще триває, можна дізнатися за щоденними звітами МОЗ Польщі. Тільки станом на 30 березня повідомили про 4997 коронавірусного захворювання та 133 спричинених ним смертей. Проте, вакцинація дає дуже високу ймовірність захисту від коронавірусної інфекції. Завдяки цьому можна захистити не тільки себе, а й та інших людей. Люди, які повністю вакциновані та отримують ревакцинацію, зазвичай мають легку форму захворювання і часто взагалі не мають симптомів. 

За інформацією Національного фонду охорони здоров’я, медична допомога надається всім особам з українським громадянством, які прибули до Польщі через військову агресію з боку Росії.
Досить звернутися до найближчого пункту первинної медико-санітарної допомоги поліклініки чи лікарні та записатися на прийом до лікаря загальної практики, а потім висловити бажання зробити щеплення від COVID-19.Вакцинуватися можуть усі, кому виповнилося 18 років, а також діти, яким виповнилося 5 років. 

Для того, щоб скористатися щепленням від COVID-19, необхідно мати документ, що посвідчує особу, тобто посвідчення особи, паспорт або тимчасове посвідчення особи іноземця – TZTC. Важливо використовувати один і той же документ (PESEL або закордонний паспорт) на всіх етапах вакцинації – від звернення до лікаря аж до отримання останньої дози вакцини.

Також допуск до вакцинації проти COVID-19 можливий для людей з електронним направленням на вакцинацію. Таке електронне направлення видає лікар загальної практики, тож для отримання направлення на щеплення потрібно йти до нього. Однак це не обов’язково. Є багато центрів щеплень, куди можна прийти без запису і записатись на щеплення на місці. При реєстрації на щеплення необхідно мати номер документа, який вказано на електронному направленні.

Міністерство охорони здоров’я опублікувало карту всіх пунктів вакцинації в Польщі. Щоб скористатися ним, просто перейдіть на веб-сайт www.gov.pl. Інформація про пункти згрупована по воєводствах.

Українці у Польщі можуть безкоштовно зробити дітям усі профілактичні щеплення

Громадяни України, які перетнули польський кордон після 24 лютого, можуть безкоштовно вакцинувати дітей від низки захворювань. Можливість стосується і малюків, які народилися у Польщі після цієї дати. Отримати безкоштовне щеплення або іншу медичну допомогу можуть усі діти на яких поширюється закон про допомогу громадянам України. 
Про це повідомляє  Міністерство охорони здоров'я Польщі. Тобто ті, які перетнули кордон починаючи з 24 лютого або народилися в Польщі після цієї дати. 

Тривожним явищем є низький рівень імунізації в Україні проти важких інфекційних захворювань , який не забезпечує стадного імунітету місцевого суспільства, що призводить до спалахів інфекцій у недавньому минулому. Особливо це стосується поліомієліту , кору та гепатиту В, але на східному кордоні також з’явилися туберкульоз та віспа. Українське суспільство було трохи краще захищене від цих хвороб, а в Польщі ця хвороба не така вже й рідкість. Проте багато хвороб, які загрожують українцям, у нас уже ліквідовані. 

Діти українців до 19 років, які проживають в Польщі більше трьох місяців, а також всі народжені тут, незалежно від громадянства, підлягають обов’язковій профілактичній вакцинації відповідно до польської програми імунізації. Насамперед це стосується захисту від туберкульозу та гепатиту В. До того ж, особи, які перебувають на території Польщі менше трьох місяців, можуть добровільно отримати ті щеплення, які є обов’язковими для польських громадян.

Окрім безкоштовних щеплень від Covid-19, найменші громадяни України можуть скористатися й іншими щепленням із відшкодуванням вартості. Це, які у календар обов'язкових щеплень, тобто, препарати проти: кору, епідемічного паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гепатиту В. 

Рекомендовані щеплення стають обов’язковими у разі перебування в Польщі більше 3 місяців з моменту перетину кордону. Документація про щеплення ведеться за методами, які використовувалися до цього часу – в електронному вигляді, у вигляді електронної карти щеплень чи в медичній карті щеплень.

Направлення на профілактичні щеплення видає лікар первинної допомоги після консультації та огляду дитини. До нього варто звернутися з наявними медичними документами. При цьому реєстрацію в медичній системі можуть провести, як на підставі ідентифікаційного номеру PESEL, так і за номером закордонного паспорта.

Які щеплення можна безкоштовно зробити дітям у Польщі

Українським біженцям у Польщі дозволили безкоштовно вакцинувати дітей від:

  • кору;
  • свинки (епідемічний паротит);
  • краснухи;
  • дифтерії;
  • правця;
  • кашлюку;
  • поліомієліту;
  • гепатиту B;
  • коронавірусу

Більше інформації про надання безкоштовної медичної допомоги громадянам України в Польщі можна отримати на сайті gov.pl/ua або за телефоном гарячої лінії Національного фонду здоров'я 800 190 590. За цим номером можна дізнатися про найближчу аптеку та медичний заклад, наприклад, амбулаторію первинної медико-санітарної допомоги (та сімейного лікаря), нічну медичну допомогу або лікарні. Консультанти також радять, як записатися на вакцинацію від COVID-19, як отримати направлення на обстеження та де його здати, а також що робити у разі зараження.







Dziękujemy za przesłanie błędu