Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
28/02/2023 - 08:05

Krynica - Zdrój: coraz więcej piszących książki dołącza do grona Samowydawców

Nie są związani z taką czy inną oficyną wydawniczą. Każda z osób, działająca w ramach Samowydawców jest…wydawniczym sterem, żeglarzem i okrętem. Samodzielnie decyduje o wszystkim, co składa się na napisanie i wydanie książki – dosłownie od A do Z. Licznej grupy Samowydawców nie zabrakło na 5. Sądeckich Targach Książki w Krynicy – Zdroju. Ich stoiska, podobnie jak innych wydawców były oblegane. Nie brakowało również osób, które wzięły udział podczas targów w spotkaniu autorskim. W nim uczestniczyli przedstawiciele zrzeszającego ich stowarzyszenia.

Ukrywająca się pod pisarskim pseudonimem Nathalie K. Flower, czyli Natalia Kwiatkowska oraz Franciszek M. Piątkowski. Oboje należą do stowarzyszenia Samowydawców.

O strachu przed wydaniem własnej książki, ale i innych aspektach tego procesu, o tym, że warto odważyć się i spróbować swoich sił opowiadała Nathalie K. Flower.

To autorka topowych i rozchwytywanych powieści: „Jeszcze Raz” i „Kolejny Raz”

Jest to wzruszająca seria o kobiecie, która w swoim życiu przeszła zbyt wiele. Nie daje sobie szansy na nawiązanie nowych relacji. Poznaje mężczyznę, który stara się jej pokazać, że niezależnie od tego, co nas spotkało, każdy ma prawo zacząć jeszcze raz. Autorka stworzyła tę historię, kiedy poważnie zachorowała. Chciała w ten sposób pokazać swojemu mężowi, że jeśli jej zabraknie, on nadal ma pełne prawo do życia. Książka „Jeszcze Raz” została nominowana w kategorii Debiut Literacki roku 2022 w Rankingu Opowiem Ci i widnieje na liście bestsellerów Legimi.

Ciekawą rozmowę o tym jak to jest być Samowydawcą, na co musi być on przygotowany decydując się na wydawanie i publikowanie swoich książek prowadzili podczas spotkania autorskiego podczas 5. Sądeckich Targów Książki - Natalia Kwiatkowska oraz Franciszek M. Piątkowski. Opowiadali też o tym, jakie ułatwienia i jakie pułapki czekają na kogoś, kto chce wydawać swoją twórczość na własną rękę. Rozmawiali także, jak każdy z nich zaczął pisać i wydawać książki i o tym, co wyszło spod ich pióra. Przybliżyli też, jakie są modele wydawnicze.

- Samowydawcy to grupa niezależnych pisarzy – powiedziała „Sądeczaninowi” Nathalie K. Flower (Natalia Kwiatkowska). – Wspieramy się wzajemnie, pomagamy sobie, razem jeździmy na targi książki. Polecamy sobie redaktorów, składaczy, korektorów z branży wydawniczej. Mamy swoją księgarnię na stronie samowydawcy.pl

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Kim są samowydawcy? Mogliście ich poznać na 5. Sądeckich Targach Książki
Przyjechali do Krynicy na 5. Sądeckie Targi Książki. Piszą książki, wydają je, sami też zajmują się ich promocją. I - jak widać - robią to na tyle dobrze, że grono samowydawców wciąż się powiększa.


Dziękujemy za przesłanie błędu