Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
28/02/2023 - 14:05

Krynica - Zdrój: Szkoda, że ich nie słyszeliście. To był wspaniały koncert

Podczas uroczystej Gali prestiżowego konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora, która odbyła się w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju wspaniałą oprawę muzyczną zapewniła Sądecka Orkiestra Kameralna pod dyr. Leszka Mieczkowskiego. W jej wykonaniu usłyszeliśmy znane przeboje i muzykę filmową w aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego, składające się na projekt pn. „Fantazja Filmowa”.

Projekt popularyzuje twórczość kompozytorów filmowych z całego świata i Polski. Na przepiękny koncert muzyczny podczas Gali złożył się subiektywny wybór muzyki filmowej w aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego (fortepian). On zresztą prowadził ten koncert.

Na scenie przed publicznością wystąpiła Anna Ozner (wokal). Po koncercie Sądecka Orkiestra Kameralna, jak i wspaniała wokalistka zebrali zasłużone, gromkie brawa,

Sądecka Orkiestra Kameralna została założona w 2016 roku na potrzeby festiwalu filmowego w Nowym Sączu.

- Stwierdziliśmy, że świetnie nam to wyszło i rozpoczęliśmy trasy koncertowe w całej Polsce - mówi jej dyrygent ppłk Leszek Mieczkowski. - Teraz dajemy blisko dwadzieścia koncertów rocznie i bardzo cieszymy się tym zainteresowaniem. Chodzi o to, żeby pokazać piękno muzyki filmowej czy klasycznej, którą także mamy w swoim repertuarze.

Sądecka Orkiestra Kameralna jest zespołem, w skład którego wchodzą profesjonalni muzycy - absolwenci renomowanych uczelni muzycznych w kraju i za granicą, laureaci krajowych oraz międzynarodowych konkursów instrumentalnych.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Dziękujemy za przesłanie błędu